2070بازدید 0دیدگاه‌ها

سیانوژن توانست بدون کمک مایکروسافت ۱۱۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند

نویسنده:‏درمارس 15, 2015
 

  اواخر ژانویه‌ی گذشته گزارش‌هایی منتشر شد در مورد این‌که مایکروسافت قصد دارد بخشی از سهام سیانوژن را خریداری کند. رقمی که مایکروسافت اعلام کرده بود هفتاد میلیون دلار بود که تنها بخش کوچکی از سهام سیانوژن را در اختیار مایکروسافت می‌گذارد، زیرا گفته می‌شود ارزش سیانوژن به «چند صد میلیون دلار» می‌رسد. به نظر می‌رسد این تصمیم بعد از چند دور چانه‌زنی بین دو شرکت گرفته شده است و شاید مایکروسافت به دنبال نوعی توافق تجاری باشد تا بخشی از نرم‌افزارها و خدمات خود را در قالب پروژه‌ی «اندروید بدون گوگل» سیانوژن ارائه کند.

از سوی دیگر نیز خبر می‌رسد یک شرکت سرمایه‌گذاری به نام Permjilnvest، صد و ده میلیون دلار در سیانوژن سرمایه‌گذاری خواهد کرد. سیانوژن در ماه‌های اخیر خبر داده است که می‌خواهد پلتفرمی کاملاً تازه و مبتنی بر اندروید و مستقل از تمامی سرویس‌های گوگل راه بیندازد. ایده‌ی اصلی توسعه‌دهندگان این پلتفرم این است که افقی جدید برای سرویس‌ها و نرم‌افزارهای پیشرفته، بدون محدودیت‌های گوگل، بگشایند. کرت مک‌مستر، مدیر عامل سیانوژن، در ژانویه‌ی گذشته گفت این شرکت تا حدود ۱۸ ماه دیگر اپ استور خودش را نیز خواهد داشت.

بدون شک تلاش مایکروسافت برای وارد شدن به پروژه‌ی سیانوژن، به این دلیل است که گوگل قصد ندارد بخشی از سرویس‌های خود را به توسعه‌ی اکوسیستم ویندوز موبایل اختصاص بدهد. اگر فرمول سیانوژن جواب بدهد، که با توجه به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد که چنین شود، مایکروسافت می‌خواهد مطمان باشد که سرویس‌هایش در دسترس کاربران خواهد بود.

بیش‌تر بخوانید:

سیانوژن می‌خواهد گوگل را از اندروید بیرون کند

 

منبع: Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه