1394بازدید 0دیدگاه‌ها

اپل فورس تاچ را به آیفون بعدی می‌آورد

نویسنده:‏دراسفند ۲۰, ۱۳۹۳
 

  همان طور که در جریانیم، اپل در ساعت هوشمندش، یعنی اپل‌واچ، امکان تازه‌ای به نام فورس تاچ یا Force Touch به کار گرفته است. اکنون وال استریت ژورنال گزارش می‌دهد این شرکت قصد دارد فورس تاچ را در آیفون بعدی به کار بگیرد.

اپل فورس تاچ را اولین بار در سال ۲۰۱۴ و برای اپل‌واچ معرفی کرد. به این ترتیب که صفحه نمایش این ساعت هوشمند می‌تواند فرق تپ کردن ساده و فشار بیشتر انگشت را تشخیص بدهد. این فناوری در تاچ‌پد مک‌بوک جدید نیز به کار گرفته شده است. در هر دو مورد، گفته می‌شود لمس ساده و فشار بیش‌تر به کمک موتورهای لرزاننده‌ی (یا ویبراتور) هوشمند تشخیص داده می‌شود. همان‌طور که در صفحه نمایش اپل‌واچ از این فناوری استفاده شده، می‌توان از آن برای صفحه نمایش آیفون نیز استفاده کرد.

بیایید ببینیم تاچ فورس چگونه کار می‌کند. در این فناوری از چند حس‌گر نیرو یا Force Sensor استفاده می‌شود (مثلاً در تاچ‌پد مک‌بوک چهار حس‌گر به کار گرفته شده است) که می‌توانند تفاوت بین لمس ساده و فشار بیشتر (یا همان فورس تاچ) را تشخیص بدهند. سپس یک موتور کوچک فیدبکی لمسی به کاربر می‌دهد و حس فشار بیشتر را القا می‌کند. این موتور در واقع نوعی موتور لرزاننده‌ی هوشمندتر است که اپل در اپل‌واچ و مک‌بوک جدید از آن استفاده خواهد کرد.

در مورد کاربردهای فورس تاچ در مک‌بوک جدید می‌توانیم به مواردی از این دست اشاره کنیم: می‌توانید با «فورس تاچ» روی کلمه‌ها معنای آن‌ها را در دیکشنری ببینید، روی یک آدرس فورس تاچ کنید تا آن را روی نقشه بیابید، یا این‌که روی دکمه‌ی جلوی نرم‌افزار پخش ویدئو فورس تاچ کنید تا سرعت جلو رفتن تصویر بیش‌تر شود.

دست آخر این‌که مانند همیشه تاکید می‌کنیم این خبر رسمی نیست و بهتر است برای قضاوت نهایی تا زمان اعلام رسمی آن از طرف اپل صبر کنیم. به هر حال به خاطر سیاست‌های این شرکت برای یکپارچه نگه داشتن اکوسیستم محصولاتش، شگفت‌انگیز نخواهد بود که اپل به نحوی فورس تاچ را به آیفون بیاورد.

After-seeing-Force-Touch-on-the-Apple-Watch-the-company-has-introduced-the-same-functionality-on-its-new-Macbook After-seeing-Force-Touch-on-the-Apple-Watch-the-company-has-introduced-the-same-functionality-on-its-new-Macbook9 After-seeing-Force-Touch-on-the-Apple-Watch-the-company-has-introduced-the-same-functionality-on-its-new-Macbook4 After-seeing-Force-Touch-on-the-Apple-Watch-the-company-has-introduced-the-same-functionality-on-its-new-Macbook1 After-seeing-Force-Touch-on-the-Apple-Watch-the-company-has-introduced-the-same-functionality-on-its-new-Macbook2 After-seeing-Force-Touch-on-the-Apple-Watch-the-company-has-introduced-the-same-functionality-on-its-new-Macbook7 After-seeing-Force-Touch-on-the-Apple-Watch-the-company-has-introduced-the-same-functionality-on-its-new-Macbook8 After-seeing-Force-Touch-on-the-Apple-Watch-the-company-has-introduced-the-same-functionality-on-its-new-Macbook5 After-seeing-Force-Touch-on-the-Apple-Watch-the-company-has-introduced-the-same-functionality-on-its-new-Macbook11

کاربرد فورس تاچ

منبع: Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه