1328بازدید 1دیدگاه

مبارزه: اپل‌واچ علیه اندروید ور علیه پبل تایم

نویسنده:‏دراسفند ۲۰, ۱۳۹۳
 

  احتمالا چند سالی طول خواهد کشید تا از این موضوع مطمان شویم، اما به نظر می‌رسد ورود اپل به این حوزه به نفع همه‌ی فعالان این بخش تمام شود. زیرا وارد شدن غولی مانند اپل به بازار ساعت‌های هوشمند، توجه بسیار زیادی را به این بخش جلب خواهد کرد. منظورمان این نیست که اپل‌واچ لزوماً بهتر از محصولات موجود در بازار بهتر خواهد بود. برای قضاوت نهایی باید صبر کنیم و فرصت کار کردن با اپل‌واچ از نزدیک را پیدا کنیم. گرچه به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها پُرامکانات‌ترین ساعت هوشمند را از جعبه بیرون آورده باشند.
در چنین وضعیتی خریداران، به دلایل مختلف، تمایل می‌یابند اپل‌واچ را با ساعت‌های هوشمند موجود در بازار مقایسه کنند تا انتخاب‌شان بیش از حد ساده نباشد. بیایید ببینیم ساعت هوشمند اپل در مقایسه با ساعت‌های هوشمند اندرویدی و پبل تایم چه وضعیتی خواهد داشت. به نظر ما جدول‌های مقایسه‌ای که در ادامه می‌آوریم، می‌تواند به چنین خریدارانی کمک کند.

طراحی و انداره

از نظر طراحی، تفاوت‌های جدی و قابل ملاحظه‌ای را مشاهده می‌کنیم. برای نمونه هم اپل‌واچ و هم بسیاری از ساعت‌های هوشمند مبتنی بر اندروید ور در اندازه‌های مختلف موجودند، اما پبل تایم تنها در یک اندازه عرضه می‌شود. تفاوت مهم دیگر، استفاده از صفحه نمایش لمسی در اپل‌واچ و اندروید ور است، در حالی که پبل تایم از دکمه‌های لمسی استفاده می‌کند. از نظر فناوری و رزولوشن صفحه نمایش، پبل تایم از صفحه نمایش رنگی e-paper استفاده می‌کند، در حالی که رقبا از صفحه نمایشی استفاده می‌کنند که برای گوشی‌های هوشمند به کار می‌رود. البته این موضوع بی‌دلیل نیست و انتخابی استراتژیک از طرف تولید‌کنندگان پبل به حساب می‌آید. پبل با استفاده از چنین صفحه نمایشی، باتری این ساعت هوشمند پنج الی شش برابر رقیبان دوام می‌آورد.

Apple-Watch-vs-Android-Wear-vs-Pebble-Time-features-design-table

ویژگی‌ها و امکانات نرم‌افزاری

در مورد امکانات نرم‌افزاری، اولویت این است که سازگاری را در نظر بگیریم. مثلاً اپل‌واچ تنها با آیفون کار می‌کند و دستگاه‌های مبتنی بر اندروید ور، تنها به دستگاه‌های اندرویدی وصل می‌شوند. اما محصولات پبل محدود به پلتفرم خاصی نیست و با هر دوی آن‌ها کار می‌کند. حتی می‌توانید این ساعت هوشمند را همراه با ویندوز فون استفاده کنید.
دوست‌داشتنی‌ترین موضوع در مورد اپل، کارآیی گسترده‌ای است که اپلیکیشن‌های آن در اختیار می‌گذارند. چیزی که با اندروید ور، و حتی پبل، فرق قابل توجهی دارد. به بیان دیگر، در حالی که بسیاری از کارآیی‌های پیش‌فرض اندروید ور، بیش‌تر به دیدن برخی نوتیفیکیشن‌ها و اطلاعات اولیه روی ساعت محدود می‌شوند و بعد از دیدن این اطلاعات کاربر باید گوشی‌اش را از جیب بیرون بیاورد، اما سیستم عامل اپل‌واچ برای این منظور طراحی شده که وابستگی کاربر را به گوشی هوشمند کمتر کند.
دست آخر، هم اپل‌واچ و هم دستگاه‌های مبتنی بر اندروید ور، یک دستیار صوتی هوشمند (سیری و گوگل ناو) دارند، اما پبل تایم از چنین قابلیتی محروم است. این موضوع ارزش بررسی کردن را دارد، به ویژه این‌که دستیارهای صوتی اپل و گوگل، می‌توانند روی مچ دست جذاب‌تر و کاربردی‌تر باشند.

Apple-Watch-vs-Android-Wear-vs-Pebble-Time-features-software-table

بیشتر بخوانید: 

لوکس‌ترین مدل اپل‌واچ بیش از ده هزار دلار قیمت خواهد داشت

تصاویر اپل واچ در مراسم معرفی را اینجا ببینید

برخورد نزدیک با اپل‌واچ

 

منبع: Phone Arena

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه