1258بازدید 0دیدگاه‌ها

استراتژی آنالیتیکس: در سال 2015 پانزده میلیون اپل‌واچ به فروش می‌رسد

نویسنده:‏دراسفند ۱۷, ۱۳۹۳
 

«در سال جاری اپل به سرعت به اولین فروشنده‌ی ساعت هوشمند در جهان تبدیل می‌شود و 55 درصد از سهم بازار این محصول را در دست می‌گیرد.» یکی از تحلیل‌گران معتبر بازار آی‌تی در این جمله وضعیت اپل‌واچ را در بازار جمع‌بندی کرده است.

موسسه‌ی استراتژی آنالیتیکس، بر پایه‌ی اطلاعات گوناگونی که جمع‌آوری کرده، پیش‌بینی می‌کند اپل در سال جاری میلادی چیزی در حدود 15 میلیون اپل‌واچ را در سراسر جهان به فروش می‌رساند. مقایسه‌ی این رقم با مقدار رشد تولیدکنندگان دیگر –که آن‌ها هم رشدی انفجارگونه را تجربه خواهند کرد- نشان می‌دهد اپل به سرعت بیش از نیمی از بازار ساعت‌های هوشمند را در دست خواهد گرفت.

اپل 55 درصد بازار ساعت‌های هوشمند را در دست می‌گیرد

«برند بسیار معروف اپل، طرف‌داران وفادار، زنجیره‌ی خرده‌فروشی بسیار گسترده و اکوسیستم وسیع اپلیکیشن، رشد سریع اپل‌واچ را تضمین می‌کند.» به نظر می‌رسد این موضوع که اپل‌واچ به اندازه‌ی گجت‌های پوشیدنی دیگر جذاب نیست، چندان موضوع مهمی به شمار نمی‌آید. به هر حال مسائلی مانند قیمت، طول عمر باتری و مُد نقش بسیار مهمی در عملکرد اپل در طراحی و تولید دومین نسل از ساعت‌های هوشمندش ایفا خواهد کرد.

اگر پیش‌بینی و تحلیل استراتژی آنالیتیکس نزدیک به واقعیت هم باشد، ممکن است موجودی انبارهای اپل‌واچ، پاسخگو نباشد. گزارش‌هایی از ماه پیش نشان می‌دهد که اپل تقریباً 6 میلیون دستگاه اپل‌واچ را برای نخستین سه ماه بعد از عرضه آماده کرده است. شاید این مدت برای تولید 10 میلیون ساعت دیگر برای باقی ماه‌های سال کافی باشد.

apple-watch-forecast1

این نوشته را هم بخوانید: آماده‌باش برای حمله‌ی ساعت‌های هوشمند

 

منبع: Strategy Analytics

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه