1386بازدید 0دیدگاه‌ها

گوگل پلاس رسماً به Photoes و Streams تجزیه می‌شود

نویسنده:‏دراسفند ۱۱, ۱۳۹۳
 

  گوگل تصمیم گرفته است گوگل پلاس را تجزیه کند و مولفه‌ها و امکانات مربوط به عکس‌ها را از چیزی که اکنون Streams نامیده می‌شود، جدا کند. بردلی هورویتز، معاون بخش محصولات گوگل، نیز در گوگل‌پلاس خود اعلام کرده است سکّان‌دار جدید هر دوی این سرویس‌های جدید، یعنی گوگل فوتوز و استریمز، است. هورویتز در واقع جانشین دیوید بسبریس شده است که کمتر از یک سال پیش مسوولیت هدایت گوگل پلاس را به عهده گرفته بود.

هورویتز اکنون می‌گوید هدایت‌کننده‌ی سرویس‌های فوتوز و استریمز گوگل است؛ دو عنوان برای مولفه‌های موجود گوگل پلاس که آشکارا به مفهوم «شبکه‌ی اجتماعی» اشاره‌ای ندارند. این تغییر نام می‌تواند به این معنا باشد که گوگل می‌خواهد برند گوگل‌پلاس را تعطیل کند یا آن را تغییر بدهد.

ساندار پیچای، معاون ارشد بخش محصولات گوگل، هفته‌ی گذشته در مصاحبه‌ای با فوربس اشاره کرد که گوگل در نظر دارد گوگل‌پلاس را به دو قسمت تجزیه کند. او گفت:

خواهید دید که ما بیشتر و بیشتر روی ارتباطات، عکس‌ها و استریم گوگل‌پلاس، به عنوان سه حوزه‌ی جدا از هم، تمرکز خواهیم کرد.

اکنون بخش عکس و استریم جدا شده‌اند، اما هنوز معلوم نیست چه بلایی سر سرویس ارتباطی گوگل، یعنی هنگ آوت، خواهد آمد.

در ماه دسامبر، هورویتز گفت که هنگ آوتز چشم‌انداز گسترده‌ای دارد و بخش‌های مختلفی را شامل می‌شود: «پیام‌رسانی، ارتباط شخص با شخص، ارتباط گروه با گروه و غیره». ارزش سهام سرویس‌های رقیبی مانند اسنپ‌چت و واتس‌اپ، اخیراً رو به رشد بوده است و گوگل شاید بخواهد هنگ آوت را از سرویس نامحبوب گوگل‌پلاس جدا کند. هورویتز می‌گوید: «ما می‌کوشیم کار بزرگ‌تری بکنیم تا به مردم کمک کنیم هر جا که هستند، با هر محصولی که دوست دارند، با یکدیگر ارتباط بگیرند.»

 

منبع: THEVERGE

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه