3297بازدید 0دیدگاه‌ها

ترفندهای عکاسی در خیابان و سوژه‌هایی که هر روز از کنارتان می‌گذرند

نویسنده:‏درفوریه 17, 2015
 

باید زود دست به کار شوید و عکس بگیرید. حتی اگر عکاس حرفه‌ای باشد و همیشه دوربین سنگین تا همراه‌تان باشد هم فرصت ندارید که دوربین را از کیف دربیاورید و در لنز آن را باز کنید و بعد چشمتان را پشت ویزور بگذارید و عکس بگیرد. باید سراغ سریع‌ترین راه بروید. همان دوربین موبایلی که احتمالا همین الان هم یک جایی کنار دستتان است. نه نیاز به تنظیمات پیچیده دارد و نه زمان زیادی می‌برد. حالا وقتی یک موبایل با دوربین و سوژه‌ای در خیابان دارید، باید یک عکس خوب بگیرید. در ادامه ترفند‌های عکاسی با موبایل در خیابان را به شما یاد می‌دهیم تا عکس‌های خوبی ثبت کنید.

8 ترفند عکاسی برای اینکه در خیابان سوژه‌ها را از دست ندهید

 

ترفند اول: آماده باشید

همیشه آماده باشید. اگر به فکر عکاسی در خیابان باشید، گوشی تلفن همراهتان را طوری تنظیم کنید که خیلی سریع به دوربینش دسترسی داشته باشید. البته این روز‌ها خیلی از گوشی‌ها این امکان را خودشان فراهم می‌کنند. مثل آیفون که علامت دوربین را روی صفحه اصلی گوشی اضافه کرده است. یا گوشی‌هایی که با زدن دکمه دوربین سریعا شما را به دوربین می‌رساند. اگر گوشی شما این قابلیت را ندارند می‌تواند همیشه گوشی را روی حالت دوربین بگذارید و بعد صفحه را قفل کنید با این کار بلافاصله بعد از باز کردن قفل گوشی به دوربین دسترسی دارید و سوژه‌ها را از دست نمی‌دهید.

 

 

ترفند دوم: وانمود کنید

مردم همیشه به دوربین و عکاسی واکنش نشان می‌دهند و عکاسی از آن‌ها در حالت‌های طبیعی کمی سخت است. این که به جای دوربین‌های حرفه‌ای از دوربین موبایلتان استفاده کنید کمی از سختی ماجرا کم می‌کند. ولی حالا می‌توانید وانمود کنید که مثلا در حال صحبت کردن با گوشی موبایلتان هستید یا در حال گوش کردن به موسیقی و بعد عکاسی کنید. برای این کار بعضی از گوشی‌ها با ریموت هندزفری هم کار می‌کنند. استفاده از این دکمه باعث لرزش کم‌تر دوربین‌تان هم می‌شود. فقط حواستان باشد که گوشی‌تان را روی حالت بی‌صدا قرار بدهید که صدای شاتر کار دستتان ندهد. البنه جریان پیشنهاد می‌کند که با توجه به فرهنگ کشورها رفتار کنید و به حریم شخصی افراد احترام بگذارید و تا حد امکان از انتخاب سوژه‌های انسانی بدون اجازه آن‌ها خودداری کنید. بهتر است!

 

ترفند سوم: شک نکنید

هیچ وقت شک نکنید. صحنه‌هایی که در خیابان می‌بینید دیگر تکرار نمی‌شوند. اگر عکسی را دوست نداشتید، می‌توانید بعدا پاک کنید ولی اگر عکس نگیرید، راه دیگری نمی‌ماند. هر وقت حس کردید که باید این عکس را بگیرید، بگیرید، چون بعد از آن دیگر پشیمانی سودی ندارد.

 

ترفند چهارم: پیش بینی کنید

شما هیچ وقت نمی‌دانید که چه اتفاقی در خیابان رخ خواهد داد، ولی گاهی می‌توانید نشانه‌های آن را ببینید و حدس بزنید. مثلا وقتی نفر رو به رویی شما در مترو خواب آلود است، ممکن است چشم‌هایش بسته شود و عکس‌ خوبی نصیب شما شود. یا وقتی اولین قطره‌های یک باران شدید را حس می‌کنید، منتظر باشید تا برای چند دقیقه صحنه‌هایی را از دویدن آدم‌ها زیر باران و پناه گرفتن ببینید. کاری که باید بکنید این است که با دقت به اطرافتان نگاه کنید و پیش بینی کنید که چه اتفاقی می افتد و اگر دوربین‌تان آماده باشد، می‌توانید خوش شانس باشید و عکس‌های خوبی ثبت کنید. وقتی در خیابان راه می‌روید اطرافتان را نگاه کنید حتی اگر دوربین هم نداشتید، آن وقت متوجه می‌شوید که چه طور اتفاقات پشت سر هم رخ می‌دهند.

 

ترفند پنجم: گوشی‌تان را شارژ کنید

وقتی هدفتان عکاسی در خیابان است، سعی کنید همیشه یک پاوربانک همراهتان داشته باشید که این روزها حتی اگر نخواهید عکاسی هم کنید برای گوشی‌های هوشمند دوستی صمیمی هستند. ممکن است اصلا دلتان نخواهد که خرج اضافی برای یک پاوربانک بکنید. پس وقتی می‌خواهید از خانه بیرون بروید. شارژ گوشی‌تان را کامل کنید. پیشنهاد ما نیز برای خرید پاوربانک، پاوربانک های ای‌دیتا است. پیشنهاد می‌کنیم پاوربانک را از برندهای معتبر بخرید. زیرا که احتمال نشت اسید باتری و منفجر شدن پاوربانک وجود دارد. ولی ای‌دیتا این اطمینان را به شما می‌دهد که پاوربانک‌هایش به هیچ وجه منفجر نمی‌شوند.

 

ترفند ششم: از منظره‌ها عکس بگیرید

اکثر مردم از دوربین گوشی موبایلشان برای عکاسی از پرتره استفاده می‌کنند. احتمالا وقتی این جمله را می‌خوانید با خودتان فکر می‌کنید که نه، من از همه چیز عکس می‌گیرم. پس بروید و یک نگاهی به عکس‌هایتان بی اندازید. خیلی از عکس‌هایتان از چهره‌هایی هست که می‌بینید. ولی اجازه ندهید تا قدرت تصورتان محدود شود و سعی کنید از منظره‌ها هم عکس بگیرید.

 

ترفند هفتم: سایه‌ها را از دست ندهید

نور و سایه‌ها بخش مهمی از عکاسی را تشکیل می‌دهند. در طول روز، قبل از ظهر و بعد از ظهر ساعت‌هایی هستند که نور خوبی در اختیارتان هست تا عکاسی کنید. می‌توانید سایه ‌های خوبی پیدا کنید. این‌ها اتفاقات طبیعی و ساده‌ای هستند که عکس‌های شما را بسیار زیبا می‌کنند. سعی کنید از فلش تا حد امکان استفاده نکنید زیرا که قاتل سایه روشن‌ها هستند.

 

ترفند هشتم: صبور باشید

گاهی شما باید داستان عکس‌تان را بسازید. مثلا اگر پوستر خوبی در خیابان دیدید، کمی منتظر بمانید تا یک نفر از جلوی آن رد شود و عکس بگیرید. باید بدانید که عکاسی در خیابان فقط به شانس احتیاج ندارند گاهی فقط باید صبور باشید.

و در آخر

باهم گالری زیبایی از عکس‌های گرفته شده در خیابان ببینیم و لذت ببریم. باشد که به لیست علایق‌تان اضافه شود.

ترفندهای عکاسی در خیابان با موبایل گالری عکس ترفندهای عکاسی در خیابان با موبایل گالری عکس ترفندهای عکاسی در خیابان با موبایل گالری عکس ترفندهای عکاسی در خیابان با موبایل گالری عکس ترفندهای عکاسی در خیابان با موبایل گالری عکس ترفندهای عکاسی در خیابان با موبایل گالری عکس ترفندهای عکاسی در خیابان با موبایل گالری عکس ترفندهای عکاسی در خیابان با موبایل گالری عکس ترفندهای عکاسی در خیابان با موبایل

 

جریان

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه