1126بازدید 0دیدگاه‌ها

اسنپ‌دراگون 810 خنک‌تر از اسنپ‌دراگون 801 کار می‌کند

نویسنده:‏دربهمن ۲۶, ۱۳۹۳
 

 همان‌طور که در جریان هستید، تراشه‌ی اسنپ‌دراگون 810 کوالکام عملکردی بسیار عالی دارد و از انرژی کمتری نسبت به مدل‌های قبلی استفاده می‌کند. اکنون نتایج آزمایشی منتشر شده که نشان می‌دهد علاوه بر این ویژگی‌ها، اسنپ‌دراگون 810 خنک‌تر از اسنپ‌دراگون 801 کار می‌کند. توجه داشته باشید که دستگاه‌های همراه، هر قدر هم قدرت پردازشی بالایی داشته باشند، باید دمای سطح آن‌ها بالاتر از 45 درجه‌ی سانتیگراد نرود. دمای معمولی اتاق چیزی در حدود 25 درجه‌ی سانتیگراد است. بنابراین محدوده‌ی دمای کاری یک تراشه چیزی بین 25 تا 45 درجه‌ی سانتیگراد خواهد بود.

یک تراشه‌ی اسنپ‌دراگون 801، تراشه‌ای که در تعدادی از پرچم‌داران سال 2014 از جمله اچ‌تی‌سی وان ام 8 و گلکسی اس 5 به کار رفت، داغ‌تر از تراشه‌ی جدید 64 بیتی اسنپ‌دراگون 810 کار می‌کند. یک آزمایش ساده نشان می‌دهد که اگر با دستگاهی که از اسنپ‌دراگون 801 استفاده می‌کند، بازی آسفالت 8 را به مدت 20 دقیقه بازی کنید، دمای سطح دستگاه به حداکثر مجاز می‌رسد. اما همین بازی در همین زمان روی دستگاهی با تراشه‌ی اسنپ‌دراگون 810، 5 درجه دمای کمتری تولید می‌کند. تفاوت دمایی که این دو تراشه هنگام فیلم‌برداری تولید می‌کنند، حتی ملموس‌تر است.

کار کردن اسنپ‌دراگون 810 با دمای پایین‌تر، به معنای عملکرد بهتر و طول عمر باتری بیشتر است. این تراشه در بسیاری از پرچم‌داران اندرویدی از جمله اچ‌تی‌س وان ام 9 و ال‌جی جی 4 به کار خواهد رفت.

پیش از این خبرهایی به گوش‌مان رسید که مطابق آن‌ها اسنپ‌دراگون 810 در مراحل آزمایشی بیش از حد داغ می‌شده است. ظاهراً آزمایش‌های جدید آن خبر را رد می‌کنند. دیگر این‌که گفته می‌شود سامسونگ قصد ندارد برای پرچم‌دار سال 2015 خود، یعنی گلکسی اس 6، از تراشه‌ی اسنپ‌دراگون 810 کوالکام استفاده کند و می‌خواهد برای اولین بار کاملا به تراشه‌ی اکسینوس خودش اتکا داشته باشد.

تست اسنپ‌دراگون 810 آزمایش اسنپ‌دراگون 810

 

منبع: فون‌ارنا

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه