2826بازدید 0دیدگاه‌ها

آیا تجهیزات اضافی و لوازم عکاسی با موبایل به شما کمک خواهند کرد؟

نویسنده:‏دربهمن ۲۶, ۱۳۹۳
 

تجهیزات و لوازم عکاسی با موبایل

برای دوربین موبایل‌ها لوازم عکاسی با موبایل زیادی مثل لنز، کاور‌ها مخصوص، فلش و سه پایه وجود دارد. البته اگر گشتی در این تجهیزات بزنید، متوجه خواهید شد که بخش زیادی از این وسایل برای آیفون طراحی شده‌اند. بدون شک این یکی از دلایلی است که آیفون را به کارآمدترین دوربین موبایل تبدیل کرده‌است و خیلی از عکاسان حرفه‌ای دوربین آیفون را می‌پسندند. ولی سوال اصلی این است که آیا این لوازم در عکاسی به درد شما می‌خورند؟ مطمئنا این لوازم عکاسی با موبایل طرفداران خاص خودشان را دارند و می‌توانند در عکاسی به عکاس کمک کنند، ولی باید زمانی سراغ آن‌ها بروید که استفاده از دوربین گوشی و تنظیمات آن را بلد باشید و کاربرد وسیله جدید را به خوبی بدانید. بیش‌تر عکاسانی سراغ استفاده از لنز و کاور‌های خاص می‌روند که به صورت حرفه‌ای از دوربین موبایلشان استفاده می‌کنند. در ادامه با ما باشید تا بیشتر با لوازم عکاسی با موبایل آشنا شویم.

 لنز

دوبین‌های موبایل اصولا لنز‌های ساده‌ای دارند. با یک فاصله کانونی معمولی که به توان از همه چیز عکاسی کرد. ولی زمانی که بحث عکاسی تخصصی‌ می‌شود، پای لنزهای ماکرو، فیش آی و واید هم به ماجرا باز می‌شود. به تازگی لنزهایی طراحی شده‌اند که به کمک حلقه مغناطیسی و لبه چسبناکی که دارند روی هر موبایلی نصب می‌شوند، ولی اگر دنبال لنز برای دوربین موبایلتان هستید، سراغ لنزی بروید که برای مدل گوشی خودتان طراحی شده باشد. البته لازم است که قبل از آن بدانید چه لنزی به چه کاری می‌آید. همچنین برای خرید این لنزها می‌توانید به بخش لنز دوربین موبایل سایت دیجی‌خرید مراجعه کنید.

لنز دوربین موبایل

لوازم عکاسی با موبایل: لنز برای دوربین موبایل

لنز واید

لنزهای واید برای عکاسی در محیط‌های شلوغ، کنسرت‌ها و مناظر طبیعی طراحی شده‌اند و می‌تواند میدان دید را در حدود ۴۰ درصد افزایش دهد. اگر اهل عکاسی از منظره و طبیعت هستید استفاده از این لنز برای شما مناسب خواهد بود.

لنز ماکرو

لنز ماکرو برای دوربین موبایل

لنز ماکرو برای عکاسی از سوژه‌های نزدیک با دقت بسیار بالا است. مثل عکس‌هایی که از بدن حشرات می‌بینید. البته لنز بعضی از دوربین‌های موبایل تا حدی این قابلیت را دارند و تا چند سانتی سوژه هم می‌‌توانید دوربین را نزدیک کنید و تصویری کاملا واضح داشته باشید. عکاسی با لنز ماکرو بسیار جذاب است چون می‌توانید از بافت اشیا عکاسی کنید و عکس‌های انتزاعی خوبی داشته باشید. فقط حواستان باشد زیادی درگیر این جذابیت نداشته باشید.

لنز فیش‌آی

لنز فیش‌آی یا چشم ماهی، از آن دسته لنز‌هایی است که خیلی از آدم‌های معمولی را جذب می‌کند. لنزهای فیش‌آی حداکثر زاویه دیدی را به بیننده می‌دهند و به این خاطر محدب و شبیه به چشم ماهی می‌شوند به همین دلیل به آن فیش‌آی گفته می‌شود. برای همین استفاده از آن برای خیلی‌ها جذاب است.

فلش

فلش عکاسی برای گوشی‌های موبایل

لوازم عکاسی با موبایل: فلش عکاسی برای موبایل

دوربین‌های موبایل فلش‌های ساده‌ای دارند. برای استفاده حرفه‌ای تر کیس‌هایی طراحی شده است که روی آی فلش‌های خوبی دارند تا بتوان برای عکاسی در نورهای کم از آن استفاده کرد. این فلش‌ها حتی برای فیلم‌برداری در شب هم به کار می‌آیند و می‌توانند تصاویر خوبی برایت ضبط کنند.

سه پایه و تک پایه

سه پایه یکی از تجهیزات عکاسی است که نیاز به هیچ توضیحی ندارند و همه استفاده آن را می‌دانند. استفاده از سه پایه باعث می‌شود تا تصاویرتان تکان نخورد و استفاده از سلف تایمر را راحت‌تر می‌کند. ولی نکته‌ای که در مورد دوربین‌های موبایل وجود دارد اینکه جای نصب سه پایه ندارند. برای این کار یا باید از کاور‌های مخصوصی استفاده کنید که جای پیچ سه‌پای های حرفه‌ای را دارد و روی هر سه پایه‌ای قابل نصب می‌شوند و یا سه پا‌یه‌های کوچک و مخصوص دوربین را داشته باشید که گیره‌های مخصوصی برای نگه‌داری گوشی موبایلتان داشته باشد. فقط حواستان باشد گوشی‌تان را هر جایی روی سه پایه نگذارید. مطمئن در خیابان جای این کار نیست و ممکن است اتفاق بدی برای گوش‌تان بیافتد.

تک پایه یا همان مونوپاد هم از لوازم عکاسی با موبایلی است که این روزها معرف حضور همگان هست. همان چوب‌های بلندی که برای گرفتن عکس‌های سلفی استفاده می‌شوند و انواع اقسام آن‌ها را می‌توان خریداری کرد و از سلفی گرفتن با آن‌ها لذت برد. برای اطلاع از قیمت و خرید مونوپاد سلفی، به سایت دیجی‌خرید سر بزنید.

کیس

دامنه کیس‌ها بسیار متفاوت است. ضد ضربه، ضد آب و  . . . برای انتخاب کیس مناسب باید دقیقا بدانید که چه نیازی دارید. مثلا کیس‌هایی طراحی شده‌اند که به راحتی می‌توانید تا چند متر زیر آب هم عکاسی کنید و با دوربین‌ موبایل کار دوربین‌های حرفه‌ای با قیمیت‌های نجومی را انجام دهید. اگر فکر می‌کنید قرار است به سفر طبیعت گردی بروید و ممکن است گوشی موبایلتان ضربه ببیند، حتما یک کیس ضد ضربه برای آن تهیه کنید

جریان

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه