1183بازدید 0دیدگاه‌ها

هنوز از جی‌تاک استفاده می‌کنید؟ از هفته دیگر گوگل هنگ‌آوت را جانشین آن می‌کند

نویسنده:‏درفوریه 9, 2015
 

هفته‌ی آینده گوگل سرویس قدیمی جی‌تاک را تعطیل می‌کند و هنگ‌آوت را جانشین آن می‌نماید. البته هیچ کدام از این‌ها برای کسی عجیب یا شگفت‌انگیز نیست. در واقع مدتی است که نرم‌افزار جی‌تاک برای دانلود در دسترس نیست و کاربرانی که بخواهند این اپ را نصب کنند، به صفحه‌ی هنگ‌آوت هدایت می‌شوند.

اما هفته‌ی آینده سرویس جی‌تاک به طور کامل جمع‌آوری می‌شود تا کاربرانی که هنوز این نرم‌افزار چت استفاده می‌کنند، مجبور شوند از هنگ‌آوت گوگل استفاده کنند. اما باید دید این کاربران واقعا سراغ هنگ‌آوت خواهند رفت یا این‌که ترجیح می‌دهد از پلتفرم‌های چت دیگری مانند واتس‌اپ استفاده کنند.

اگر به خاطر داشته باشید، گوگل بیش از یک سال پیش سرویس گوگل‌ریدر را تعطیل کرد و از کاربرانش خواست که در گوگل‌پلاس فعالیت کنند. اما آمارهایی که بعدها منتشر شد، نشان داد که کاربران چندان روی خوشی به گوگل‌پلاس نشان نداده‌اند.

به هر حال کاربرانی که روی موبایل از سرویس چت گوگل استفاده می‌کنند، مشکلی نخواهند داشت. مگر این‌که از نرم‌افزارهای طرف‌سوم (مثلاً روی ویندوز فون) استفاده کنند. از آن‌جا که گوگل دیگر به این پلتفرم‌ها سرویس نخواهد داد، لذا این نرم‌افزارها نیز از کار خواهند افتاد. در واقع سیاست کلی غول‌های تکنولوژی این است که خدمات‌شان را یکپارچه‌تر کنند و گوگل هم در همین راستا تصمیم گرفته که نرم‌افزار جی‌تاک را کنار بگذارد.

 

منبع: فون‌ارنا

 

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه