2343بازدید 1دیدگاه

راهنمای سریع: چگونه فونت فایرفاکس را تغییر بدهیم؟

نویسنده:‏دربهمن ۱۱, ۱۳۹۳
 

   تغییر فونت فایرفاکس و مرورگرهای دیگر برای کاربران فارسی‌زبان، از واجبات اینترنت‌گردی است. دلیل آن هم این است که فونت پیش‌فرض مرورگرها برای زبان فارسی چندان مناسب نیست. در ادامه در جریان روش تغییر دادن فونت مرورگر فایرفاکس قرار می‌گیریم. هرچند مرورگر کروم این روزها طرف‌داران بیش‌تری دارد، اما بیایید در مطلب بعدی سراغ آن یکی برویم.

در گوشه‌ی بالا و سمت راست صفحه‌ی اصلی فایرفاکس، چند خط موازی افقیِ کوچک دیده می‌شود. روی آن کلیک کنید تا منوی سریع فایرفاکس باز شود. سپس روی گزینه‌ی Options کلیک کنید.

تغییر فونت فایرفاکس - جریان

در پنجره‌ای که باز می‌شود، به تب Content بروید و در قسمت Default font، فونت مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است که از فونت Tahoma استفاده کنید.

راهنمای تغییر فونت فایر فاکس

بعد از آن‌که فونت مورد نظرتان را انتخاب کردید، Ok نکنید! چون بهتر است یکی دو مورد دیگر را هم تغییر بدهید تا همه چیز به خوبی کار کند. بعد از آن‌که فونت مورد نظرتان را انتخاب کردید، روی دکمه‌ی Advanced کلیک کنید تا یک پنجره‌ی دیگر باز شود. در این پنجره، از منوی Fonts for، گزینه‌ی Arabic را انتخاب کنید. در پایین این پنجره هم گزینه‌ای با عنوان Fallback Character Encoding دیده می‌شود. این گزینه را هم روی حالت Arabic بگذارید. دیگر این‌که باید تیک گزینه‌ی Allow pages to… را بردارید. در تصویر زیر این تنظیمات را می‌بینید:

راهنمای انتخاب فونت دلخواه برای مرورگر فایرفاکس

بعد از آن‌که تنظیمات مورد نظر تمام شد، روی دکمه‌های Ok کلیک کنید تا این تنظیمات ذخیره شود. برای فعال شدنِ این تنظیمات جدید در فایرفاکس شما، نیازی به بستن و دوباره باز کردنِ مرورگر نیست. به محض آن‌که روی دکمه‌ی Ok کلیک کردید، فونت فایرفاکس باید عوض شود.

با استفاده از همین منو، اندازه‌ی فونت را هم می‌توانید تغییر دهید. یادتان نرود که اگر مشکلی داشتید، ما را هم در جریان بگذارید تا شاید بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

 

جریان

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه