1272بازدید 0دیدگاه‌ها

گزارش مالی سامسونگ در سه ماهه چهارم 2014: روند نزولی سود سامسونگ ادامه دارد

نویسنده:‏دربهمن ۹, ۱۳۹۳
 

  سامسونگ در سه‌ماهه‌ی چهارم 2014 معادل ۴۸.۶ میلیارد دلار درآمد و 4.87 میلیارد دلار سود کسب کرد. این رقم‌ها با استاندارد هر کسی رقم‌های بزرگی به حساب می‌آیند، اما مشکل این‌جا است که این رقم‌ها با اعداد و ارقام خودِ سامسونگ هم‌خوانی ندارد: سال گذشته سود سامسونگ به 8.31 میلیارد دلار و درآمد آن به 59.28 میلیارد دلار رسید. که به ترتیب ۱۱ و ۳۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

گرچه سامسونگ در گزارش خود از افزایش فروش گلکسی نوت ۴ خبر داده است، اما سود سال-به-سال بخش موبایل این شرکت ۶۴ درصد کاهش داشته است.

با توجه به گسترش شبکه های LTE در جهان و بازارهای رو به رشد چین و هند، سامسونگ انتظار دارد بخش موبایل این شرکت در سال ۲۰۱۵ رشد کند. سامسونگ می‌گوید در محصولات آینده‌اش از «مواد اولیه‌ی جدید، طراحی خلاقانه و امکانات و ویژگی‌های خاص» استفاده خواهد کرد. همچنین این کمپانی محصولات جدیدی را در حوزه‌‌ی گجت‌های پوشیدنی با طراحی «منحصر به فرد» وعده داده است. بدون شک بعضی از این محصولات جدید سامسونگ را حدود یک ماه دیگر در کنگره‌ی موبایل بارسلونا خواهیم دید.

توجه داشته باشیم که شیائومی سامسونگ را در بازار چین پشت سر گذاشته است و گزارش شگفت‌انگیز اپل هم نشان می‌دهد رده‌ی بالای بازار موبایل در دست اپل است. مدتی است که مشکلات سامسونگ روشن شده‌اند: پشت سر گذاشتن ترکیب «سخت‌افزار قوی و قیمت پایین» کمپانی‌های چابکی مانند شیائومی در بازار رو به رشد چین کار بسیار سختی است و به نظر می‌رسد اشتیاق کاربران برای گوشی‌های هوشمند سامسونگ در بازار کشورهای توسعه‌یافته رو به کاهش است. سال 2015 سالی حیاتی برای بخش موبایل سامسونگ خواهد بود.

 

منبع: ورج

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه