1421بازدید 3دیدگاه‌ها

اپل آیپد 12 اینچی با قلم استیلوس معرفی می‌کند؟

نویسنده:‏درژانویه 20, 2015
 

  مخالفت استیو جابز با ایده‌هایی مانند قلم استیلوس، به آن اندازه‌ای که فکر می‌کرد مقدس و تغییرناپذیر نیستند. به گفته‌ی یک تحلیل‌گر باسابقه، اپل احتمالا در کنار نسخه‌ی بزرگ‌تری از آیپد، قلم استیلوس نیز معرفی خواهد کرد. آیپدی قرار است قطر صفحه نمایش آن 12.9 اینچ باشد. به گزارش اپل اینسایدر، مینگ چی کو، تحلیل‌گر گروه KGI Securities، گفته است تحقیقات او و پتنت‌های متعددی که اپل به تازگی ثبت کرده نشان می‌دهد در سه ماهه‌ی دوم سال میلادی جاری شاهد معرفی یک قلم استیلوس از سوی اپل خواهیم بود.

به گفته‌ی آقای مینگ چی کو، قلم استیلوس یک وسیله‌ی جانبی انتخابی برای خریداران خواهد بود و لذا همه‌ی مشتریان «آیپد پرو» لازم نیست به خاطرش پول بدهند و این وسیله روی قیمت پایه‌ی این مدل از آیپد تاثیری نخواهد داشت. این تحلیل‌گر اعتقاد دارد نخستین قلم استیلوس آیپد از نظر فنی نسبتاً ساده است و احتمالاً به حس‌گری مجهز خواهد بود که «نوشتن سه‌بُعدی» را امکان‌پذیر می‌کند. آقای کو همچنین گمان می‌کند این قلم با استفاده از اتصال لایتنینگ شارژ می‌شود. هنوز معلوم نیست آیا این قلم با آیپدهای دیگر هم سازگار خواهد بود یا نه.

به نظر آقای کو این قلم به عنوان محصولی برای بهبود تجربه‌ی کاربران آیپد طراحی شده است و اپل قصد ندارد پول زیادی از آن در بیاورد. او نوشته است:

انتظار نداریم در سال 2015 تعداد زیادی از این قلم استیلوس انتخابی به فروش برود و تخمین می‌زنیم در این سال چیزی بین 2 تا 2.5 میلیون قلم استیلوس تولید شود. اما معتقدیم این قلم می‌تواند تجربه‌ی کاربران را بهبود ببخشد و احتمالاً اپل به دنبال مشتریان خاصی برای این محصول خواهد بود.

چرا باید این حرف‌ها را قبول کنیم؟ راستش تجربه نشان داده است که مینگ چی کو پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌های درستی درباره‌ی محصولات اپل داشته است. برای نمونه او به درستی حدس زده بود که آیپد ایر 2 نسخه‌ی طلایی خواهد داشت، از پردازنده‌ی A8 اپل استفاده خواهد کرد و به اسکنر اثر انگشت مجهز خواهد بود. او حتی بزرگ‌ترین شگفتی آن رویداد را هم پیش‌بینی کرده بود: آیپد مینی تغییر بزرگی نخواهد کرد!

در هر صورت این بار پیش‌بینی‌هایِ آقای کو بر اساس تحقیقات شخصی و پتنت‌های اپل صورت گرفته است و نه بر اساس اطلاعات مربوط به زنجیره‌ی تولید اپل. در نتیجه ممکن است این پیش‌بینی‌ها درست از آب در نیاید. اما قلم استیلوس اپل این روزها بسیار باورپذیر به نظر می‌رسد و تحلیل آقای کو به ما یادآوری می‌کند که امسال احتمالاً شاهد آیپدی بزرگ‌تر و یک مک‌بوک ایر 12 اینچی خواهیم بود.

 

منبع: ورج

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه