1586بازدید 0دیدگاه‌ها

سونی هم کسب و کار گوشی‌های هوشمندش را می‌فروشد؟

نویسنده:‏دردی ۲۴, ۱۳۹۳
 

  شاید شما هم در جریان باشید که بخش کسب و کار گوشی‌های هوشمند سونی (که به صورت رسمی با عنوان Sony Mobile Communications شناخته می‌شود)، در سال‌های اخیر عملکرد و سود چندان مناسبی نداشته است و یکی از معدود بخش‌های زیان‌دهنده‌ی این شرکت ژاپنی است. به همین دلیل است که کازو هیرای، مدیرعامل سونی، آماده است تا برای تغییر آینده‌ی شرکت، هر کاری لازم باشد انجام بدهد.

این نوشته را هم بخوانید: تصویر رندرشده‌ای منتسب به اکسپریا زد 4 و زد 4 اولترا منتشر شد

به گزارش رویترز، کازو هیرای و مقام‌های ارشد دیگرِ سونی برای هر گونه راه حلی آمادگی دارند. راه حل‌هایی که می‌تواند فروش بخش موبایل و تلویزیون سونی یا شراکت با کمپانی‌های دیگر باشد.

برای روشن شدن موضوع باید تاکید کنیم که سونی با کسی در مورد فروش بخش موبایل خود حرفی نزده است، اما به گزارش رویترز این کمپانی پذیرفته است «هیچ کسب و کاری همیشگی نیسب» و «همه‌ی بخش‌ها باید بفهمند که سونی می‌تواند از بعضی کسب و کارها دست بکشد».

در شرایطی که فروش بخش موبایل اقدام بزرگی خواهد بود، ولی سونی در شراکت با کمپانی‌های دیگر بی‌تجربه نیست. گوشی‌بازهای قدیمی به خاطر دارند که سونی و اریکسون بیش از یک دهه با یکدیگر شراکت داشتند و سرانجام در سال 2012 سونی سهم اریکسون را خرید تا بخش «ارتباطات موبایل سونی» را راه بیندازد.

سونی پیش‌بینی می‌کند در سال کاری جاری 1.9 میلیارد دلار ضرر بدهد که قسمت بزرگی از این ضرر به بخش موبایل این شرکت مربوط می‌شود.

تا یکی دو ماه دیگر سونی اعضای جدیدی از خانواده‌ی گوشی‌های هوشمندش را بیرون می‌فرستد: اکسپریا زد 4، زد 4 کامپکت و زد 4 اولترا. شاید ورود این گوشی‌ها به بازار به معنای شروعی تازه برای غول ژاپنی باشد. باید منتظر بمانیم و ببینیم.

 

منبع: فون‌ارنا

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه