1395بازدید 0دیدگاه‌ها

از کیوسک‌های تلفن برای وای‌فای استفاده کنید!

نویسنده:‏درژانویه 12, 2015
 

با گسترش سیم کارت‌های اعتباری و رقابت بین اپراتورها که قیمت آن‌ها را به حداقل رسانده است، استفاده از تلفن‌های همگانی در حال حاضر در کشور به حداقل رسیده و این در حالی است که هزینه نگهداری از این تلفن‌های عمومی در سطح شهر تقریبا هم اندازه در آمد آن‌ها برای مخابرات است (در ایران بنا بر آخرین آمارهای ارائه شده، هر تلفن عمومی به طور میانگین ماهانه 33 هزار تومان درآمد و 30 هزار تومان هزینه دارد). به همین دلیل شرکت مخابرات ایران بر این است که تغییر کاربری در کیوسک‌های تلفن بدهد. در ادامه با ما باشید تا بیشتر در جریان کیوسک‌های تلفن قرار بگیریم.

داود زارعیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد:

استفاده از تلفن‌های همگانی در حال حاضر در کشور به حداقل رسیده و بر همین اساس طی سال‌های گذشته هر سال تعدادی از این کیوسک‌ها از سطح شهرها جمع‌آوری شده است اما درنهایت شرکت مخابرات ایران در این خصوص به این نتیجه‌گیری رسیده که این کیوسک‌ها حفظ شوند و در نهایت در کاربری آن‌ها تغییراتی ایجاد شود.

سخنگوی شرکت مخابرات عنوان کرده که در حال حاضر حدود ۱۶۷ هزار کیوسک تلفن در سطح کشور وجود دارد که با کمتر شدن استفاده از آن‌ها، تعداد کیوسک‌ها طی سال‌های گذشته کاهش چشم‌گیری پیدا نکرده و در نهایت سالانه حدود 10 درصد کاهش داشته است. زارعیان در ادامه عنوان کرد که یکی از کاربری‌هایی که احتمال دارد در آینده برای این کیوسک‌ها مورد استفاده قرار گیرد توسعه وای‌فای شهری خواهد بود. ایده‌ای که گوگل هم اعلام کرده است که می‌خواهد روی کیوسک‌های تلفن شهر نیویورک عملی سازد!

اگر این ایده مخابرات به حقیقت بپیوندد با احتساب تعداد تلفن‌های عمومی می‌توان گوشه‌هایی از سطح شهر را تجسم کرد که نیمکت‌هایی در اطراف کیوسک تلفنی قرار دارند و روی آنها شهروندان با گوشی‌های هوشمندشان نشسته‌اند و در حالی که جرعه‌ای از آبمیوه‌شان را می‌نوشند مشغول چک کردن ایمیل شخصی‌شان یا به اشتراک‌گذاری عکس در اینستاگرام هستند. کمی ایده‌ال‌تر از از آن است که انتظارش را از سمت مخابرات داشته باشیم!

اگر شما هم نظری در این زمینه دارید در قسمت نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

جریان

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه