1674بازدید 0دیدگاه‌ها

وزارت ارتباطات: اختلالات اینستاگرام به ما مربوط نیست

نویسنده:‏دردی ۱۴, ۱۳۹۳
 

  چند روز پیش در دسترسی به بعضی از صفحه‌های شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام اختلال‌هایی به وجود آمد که باعث شد گمان کنیم این اختلال‌ها، محدودیت‌هایی هستند که در راستای فیلترینگ هوشمند به وجود آمده‌اند. جریان هم به نقل از «اقتصاد ایران آنلاین» خبری در این مورد منتشر کرد.

اما به تازگی وزارت ارتباطات بیانیه‌ای منتشر کرده و گفته است اختلال‌های اینستاگرام در روزهای گذشته ارتباطی با سامانه‌ی فیلترینگ هوشمند ندارد. متن این بیانیه را با هم بخوانیم:

« بسم الله الرحمن الرحیم

به دنبال انتشار برخی اخبار در خصوص اختلال چند ساعته یکی از شبکه‌های اجتماعی و ارتباط آن با پالایش هوشمند، به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند سامانه پالایش هوشمند که از مدتی پیش به منظور صیانت فرهنگی و اجتماعی راه‌اندازی شده است تاکنون مطابق انتظار عمل کرده و هیچ گونه اختلالی نداشته است.

آنچه در روز گذشته در خصوص یکی از شبکه‌های اجتماعی اتفاق افتاد اختلال موقت شبکه‌ای بین شبکه ارتباطی ایران و CDNهای این شبکه اجتماعی بوده که در هر یک از شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز امکان وقوع دارد و هیچ ارتباطی به سامانه پالایش هوشمند نداشته است.»

البته در روزهای گذشته شایعه‌ای هم در محیط‌های غیر رسمی از قبیل وایبر و لاین دست‌به‌دست می‌شد و علت اختلال‌های اینستاگرام را یکی شدن سرورهای اینستاگرام با فیسبوک می‌دانست. شایعه‌ای که هنوز هیچ منبع معتبری آن را تایید نکرده است.

 

منبع: دیجیاتو

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه