1643بازدید 0دیدگاه‌ها

آمریکا کره شمالی را به خاطر هک سونی تحریم می‌کند

نویسنده:‏درژانویه 3, 2015
 

دولت اوباما، در اقدامی که «نخستین واکنش» به حمله‌ی سایبری به سونی پیکچرز نامیده شده، تحریم‌های جدیدی را علیه کره شمالی وضع کرد. تحریم‌های جدید، غیر از تحریم‌هایی هستند که تا کنون علیه پیونگ‌یانگ وجود داشته است. تحریم‌هایی که به دلیل برنامه‌ی هسته‌ای این کشور وضع شده‌اند. خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده است که تحریم‌های جدید آمریکا علیه کره شمالی، به دلیل «اقدامات تحریک‌آمیز اخیر» بوده است.

این نوشته را هم بخوانید: کره شمالی با دی‌وی‌دی‌های فیلم مصاحبه بمباران می‌شود

در بیانیه‌ی خزانه‌داری آمریکا آمده است:

این اقدام نشان‌دهنده‌ی تعهد ایالات متحده برای پاسخ‌گو نگه داشتن کره شمالی در برابر اقدامات مخرب و بی‌ثبات‌کننده‌ی این کشور، به ویژه تلاش آن برای تضعیف امنیت سایبری ایالات متحده و ایجاد ارعاب در فضای کسب‌وکار آمریکا است.

 

تحریم‌های جدید سه نهاد کره شمالی را هدف گرفته است. آژانس اطلاعات دولتی کره شمالی و دلالان محلی سلاح در فهرست تحریمی‌های جدید هستند. دولت کره شمالی و کسانی که با نهادهای تحریم‌شده در ارتباط‌اند، شامل این تحریم‌ها می‌شوند. کسب‌وکارها و اشخاصی که شامل این تحریم‌ها می‌شوند، از دسترسی به نظام مالی آمریکا محروم می‌گردند و شهروندان آمریکایی از همکاری با این افراد و نهادها به شدت منع شده‌اند.

کاخ سفید این اقدام را «نخستین اقدام» علیه هک سونی پیکچرز توصیف کرده است و در ضمن هر گونه دست داشتن در مشکلات اخیر اینترنت کره شمالی را تکذیب کرده است. پس از آن‌که FBI به طور رسمی پیونگ‌یانگ را مسئول حمله‌ی سایبری به سونی دانست، اوباما در یک سخنرانی اعلام کرد که آمریکا در برابر این حمله واکنشی مناسب نشان خواهد داد.

کره شمالی دست داشتن در حمله‌ی سایبری به سونی را رد کرده است، با این حال اقدام عملی آمریکا نشان می‌دهد این کشور کره شمالی را مسئول اصلی این حمله می‌داند.

 

منبع: ورج

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه