951بازدید 1دیدگاه

کره شمالی با دی‌وی‌دی‌های فیلم مصاحبه بمباران می‌شود!

نویسنده:‏دردی ۱۱, ۱۳۹۳
 

فیلم «مصاحبه» که آن را سونی پیکچرز تولید کرده، زمانی فیلمی ممنوعه بود، اما اکنون به نظر می‌رسد همه جا می‌شود به این فیلم دسترسی داشت. اما همچنان یک جا هست که در آن‌جا نمی‌شود به این فیلم دسترسی داشت: کره شمالی. یعنی کشوری که الهام‌بخش اصلیِ این فیلم (و هک سونی!) بوده است. اما اگر پارک سانگ هک، فعال اجتماعی کره‌ای، موفق به عملی کردن پروژه‌‌اش بشود، مردم کره شمالی نیز می‌توانند این فیلم را ببینند. طرح آقای پارک این است که صد هزار کپی از این فیلم کمدی را (که روی دی‌وی‌دی و فلش مموری ذخیره شده‌اند) به کمک بالن به آسمان کره شمالی بفرستد و از آنجا پایین بیندازد. در تئوری، نتیجه‌ی این کار می‌تواند این باشد که مردم کره شمالی درباره‌ی کیم جونگ اون، دیکتاتور این کشور، جور دیگری فکر کنند.

تماشا کنیم: صحنه مرگ کیم جونگ اون در فیلم مصاحبه

این طرح، برنامه‌ی بلندپروازانه‌ای است که تضعیف رژیم کره شمالی را هدف گرفته است. اما نکته این‌جا است که رساندن این فیلم به کمک دی‌وی‌دی و بالن و آسمان به دست مردم کره شمالی، چالش اصلی نیست. در کشور منزوی کره شمالی، تنها عده‌ی اندکی کامپیوتر و دی‌وی‌دی پلیر دارند و احتمالاً آن‌هایی هم که دستگاه پخش دی‌وی‌دی و استفاده از فلش مموری را داشته باشند، از ترس ماموران حکومت، جرات تماشای چنین فیلمی را پیدا نمی‌کنند. گذشته از این، بسیاری از کسانی که فیلم را دیده‌اند بر این باورند که این فیلم تاییدی بر روش زندگی دموکراتیک نیست.

به هر حال بامزه است اگر تصور کنیم در روزهای آینده بخشی از مردم کره شمالی می‌توانند به راحتی به فیلمی دسترسی پیدا کنند که هفته‌ها است جنجال به پا کرده است.

 

منبع: انگجت

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه