2046بازدید 0دیدگاه‌ها

چرا اپل صفحه توییتر ندارد؟

نویسنده:‏دردسامبر 31, 2014
 

گوگل 9 میلیون follower در توئیتر دارد، مایکروسافت 5 میلیون، سامسونگ و یاهو هرکدام 1 میلیون و اپل فقط 26 هزار کاربر! البته در جریان هستید که پروفایل رسمی اپل واقعا در توئیتر وجود ندارد. پروفایل @apple تا به حال هیچ توئیتی نکرده، کسی را Follow نکرده و حتی اطلاعاتش را نیز بروزرسانی نکرده است. حتی شاید باید گفت این پروفایل متعلق به شرکت اپل نیست. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در جریان قضیه اپل و توئیتر قرار بگیریم.

چرا این امپراتوری نمی‌خواهد در توییتر باشد؟

لازم به ذکر است که اپل چند پروفایل دیگر دارد که فعال هستند. iTunesMusic دارای 5.4 میلیون followers است، AppStore 2.4 میلیون، iTunesTrailers 2.3 میلیون و 9 پروفایل دیگر نیز که جمعا دارای 2.5 میلیون کاربر هستند. پروفایل تیم کوک نیز دارای 900 هزار کاربر است. با اینکه جمع کاربران بالا به 13 میلیون می‌رسد، اما اپل یک پروفایل به عنوان سخنگوی رسمی کمپانی ندارد. آیا ارسال پیام 140 کاراکتری نمی‌تواند برای این کمپانی غول‌پیکر سودمند باشد؟ آیا اپل با کمپانی توییتر مشکل خاصی دارد؟

برایان سوزی تحلیل‌گر شبکه‌های اجتماعی می‌گوید:

حضور تیم کوک برای اپل کافی است. اپل چیزی برای به دست آوردن در توییتر ندارد. اپل مثل استارباکس نیست که مرتبا برنامه‌های تبلیغاتی و پیشنهادات تخفیف توییت کند، اپل یک برند سطح بالاست. شما به سراغ آن می‌روید، اپل به سراغ شما نمی‌آید.

حضور اپل در دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز جالب است، در Youtube دارای 1.8 میلیون کاربر است و 1.4 میلیون کاربر در لینکدین دارد که فرصت‌های شغلی اپل را پیگیری می‌کنند.

پروفایل اپل در توییتر

جالب است بدانید اپل 26 میلیون لایک فیسبوک دارد اما تا به حال هیچ خبر یا فعالیتی در صفحه‌اش در بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی جهان نداشته است. این اعداد نشان می‌دهد که اپل نیاز به این دارد که ارتباطاتش را با دنیای بیرون کاملا تحت کنترل داشته باشد.

اپل ویدئوهای گوناگونی روی کانال Youtube کمپانی قرار می‌دهد. اما هیچ کدام‌شان حتی یک کامنت هم ندارند. می‌دانید چرا؟ زیرا کامنت‌های این کانال غیر فعال هستند.

«توئیتر اکوسیستمی است که اپل نمی‌تواند آن را کنترل کند و اپل نیز ترجیح می‌دهد همه چیز را کنترل کند.»

برایان سوزی

اما چند تحلیل‌گر شبکه‌های اجتماعی نظرات متفاوتی دارند:

«اپل آنقدر طرف‌دار دارد که بهتر است بگوییم اپل تنها کمپانی‌ای است که نیازی به پروفایل توییتر ندارد.»

 جیسون استین

«اگر روزی از خواب بیدار شوم و ببینم که اپل @apple را فعال کرده است، اولین برداشت من این است که آن‌ها قصد دارند چه محصولی را در آن ترغیب به فروش کند؟ آیا آن محصول نمی‌فروشد؟ آیا apple از مد افتاده است؟»

برایان سوزی

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه