1868بازدید 1دیدگاه

دسترسی چینی‌ها به جی‌میل مسدود شده است

نویسنده:‏دردی ۸, ۱۳۹۳
 

  بسیاری از کاربران اینترنت در چین در روزهای گذشته به جی‌میل دسترسی نداشته‌اند. به گزارش یک گروه حامی آزادی بیان در چین به نام Greatfire.org، از روز جمعه‌ی گذشته جی‌میل در چین مسدود شده است و با احتساب امروز، سه روز است که کاربران جی‌میل در چین به حساب کاربری جی‌میل خود دسترسی ندارند. حتی گزارش‌های خود گوگل نیز نشان می‌دهد که ترافیک سرویس جی‌میل از روز جمعه کاهشی چشم‌گیر داشته است. به گزارش رویترز، یکی از سخنگویان گوگل در سنگاپور گفته است هیچ مشکلی از سوی گوگل وجود ندارد. یک سخنگوی وزارت خارجه‌ی چین نیز در گفت‌وگو با رویترز گفته است چیزی در مورد مسدود شدن سرویس ای‌میل گوگل نمی‌داند و دولت چین خود را متعهد می‌داند از کسب‌وکارهای بین‌المللی حمایت کند:

چین همواره از سرمایه‌گذاران خارجی که فعالیتی قانونی در این کشور دارند، حمایت می‌کند و با آغوشی باز آن‌ها را می‌پذیرد. ما در آینده هم محیطی باز، شفاف و مناسب را برای شرکت‌های خارجی در چین فراهم خواهیم کرد.

 

فایروال چین گرچه بسیار پیچیده و پیشرفته است، اما به هر حال نقص‌هایی هم دارد و بسیاری از شرکت‌ها و کاربران با استفاده از سرویس‌های VPN این فایروال را دور می‌زنند و می‌توانند به همان اینترنتی دسترسی داشته باشند که در جاهای دیگر جهان در دسترس است.

 

منبع: انگجت

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه