1054بازدید 0دیدگاه‌ها

چگونه در ویندوز پسوند همه فایل‌ها را ببینیم؟

نویسنده:‏دردی ۸, ۱۳۹۳
 

  اگر کاربر حرفه‌ای ویندوز باشید، حتماً می‌دانید که چگونه می‌شود پسوند فایل‌ها را دید. اما به هر حال کسانی هم هستند که نمی‌دانند روش نمایش پسوند فایل‌ها در ویندوز چگونه است. دیده شدن پسوند فایل‌ها هم این حُسن را دارد که می‌فهمید با چه نوع فایل‌هایی سر و کار دارید و فایل‌های مختلف را با هم اشتباه نگیرید. مثلا ممکن است فایلی را به عنوان فایل pdf دانلود کنید، ولی آن فایل از نوع exe باشد. (معمولا ویروس‌ها از چنین ترفندهایی استفاده می‌کنند.)

درباره پسوند فایل‌ها

هر فایلی یک پسوند سه یا چهار حرفی دارد که با یک نقطه (.) از نام فایل جدا می‌شود. این پسوند نوع فایل را مشخص می‌کند و به سیستم عامل می‌گوید که برای باز کردن آن از چه نرم‌افزاری استفاده کند. برای نمونه فایل‌های صوتی از یکی از این پسوندها استفاده می‌کنند: wav، wma، acc و mp3.

ویندوز به صورت پیش‌فرض، پسوندها را پنهان می‌کند تا این پسوندها به صورت اتفاقی تغییر نکند. زیرا اگر پسوند فایل تغییر کند، آن‌گاه دیگر درست باز نخواهد شد. پنهان بودن پسوند فایل‌های ویندوز می‌تواند در مورد کاربران نا‌آشنا مفید باشد، اما کاربران حرفه‌ای‌تر ترجیح می‌دهند پسوند فایل‌ها را ببینند.

نمایش پسوند فایل‌ها در ویندوز

برای این‌که به ویندوز بگویید پسوند فایل‌ها را نشان بدهد، دو روش وجود دارد. در روش اول باید از کنترل پنل کمک بگیرید و در روش دوم می‌توانید یک پنجره از مرورگر ویندوز (ویندوز اکسپلورر) را باز کنید.

روش اول: استفاده از کنترل پنل

کنترل پنل را باز کنید و روی Appearance and Personalization کلیک کنید.

نمایش پسوند فایل ها در ویندوز

در مرحله‌ی بعد روی Folder Options کلیک کنید.

چگونه در ویندوز پسوند همه فایل‌ها را ببینیم؟

زیر تب View و در قسمت Advanced Settings، تیکِ جلوی گزینه‌ی Hide extensions for known file types را بردارید.

پسوند فایل ها در ویندوز

در پایان روی دکمه‌ی Ok کلیک کنید تا تنظیمات جدید ذخیره شود. بعد از این می‌توانید پسوند فایل‌ها را ببینید.

این راهنما را هم بخوانید: دانلود نرم‌افزارهای اندرویدی از گوگل پلی

مخفی کردن پسوند فایل ها در ویندوز

روش دوم: استفاده از مرورگر ویندوز

اول از همه یک پنجره‌ی مرورگر ویندوز باز کنید. سپس دکمه‌ی Alt روی کی‌بورد را فشار بدهید. با این کار منوی کلاسیک ویندوز در قسمت بالای پنجره فعال می‌شود. از این منو بخش Tools را انتخاب کنید و روی گزینه‌ی Folder Options کلیک کنید.

فولدر آپشن

کافی است از تب View تیک جلوی گزینه‌ی Hide extensions را بردارید و بعد روی دکمه‌ی Ok کلیک کنید.

هر زمان که خواستید پسوند فایل‌ها را پنهان کنید، کافی است همین فرایند را تکرار کنید و تیک جلوی گزینه‌ی Hide extensions را سر جای خودش بگذارید.

 

منبع: هاو تو گیک

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه