19539بازدید 0دیدگاه‌ها

آموزش انتقال فایل به کمک زاپیا: از اندروید به iOS پل بزنید

نویسنده:‏دردسامبر 28, 2014
 

آیا تا کنون سعی کرده‌اید یک فایل را از یک گوشی اندرویدی به آیفون یا آیپد انتقال دهید و بلوتوث آیفون این امکان را به شما نداده باشد؟ بیایید در جریان سریع‌ترین راه انجام این کار قرار بگیریم.

زاپیا (Zapya) یک اپ انتقال فایل بین اندروید و آیفون است که به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر، ویدئوها و موزیک‌هاشان را از اندروید به آیفون یا برعکس انتقال دهند. به محض نصب این برنامه روی گوشی و اجرای آن، در صورتی که به یک شبکه Wi-Fi متصل باشید، می‌توانید فایل‌های مورد نظرتان را منتقل کنید. سرعت انتقال فایل در این نرم‌افزار می‌تواند تا ۲ MB/s برسد. یکی از امکانات جالب این نرم‌افزار امکان انتقال فایل به صورت گروهی انجام دهید و مثلا یک فایل را هم‌زمان به ۵ نفر بفرستید.

انتقال فایل با زاپیا

اپ زاپیا را می‌توانید از اپ‌استور برای  iOS و از کافه بازار برای اندروید دانلود و نصب کنید. جالب است بدانید این برنامه چهارمین برنامه در لیست پردانلودترین‌های کافه بازار است و در میان کاربران ایرانی محبوبیت بالایی دارد.

به محض اجرای آن، فهرستی از فایل‌های روی گوشی نمایش در می‌آید. عکس زیر از یک گوشی با سیستم عامل اندروید و فرستنده فایل است.

1
در ادامه روی دکمه‌ی Connect To Friend تپ کنید تا Wireless hotspot شما به صورت خودکار فعال شود و بتوانید به گوشی‌های دیگر وصل شوید.

3
در گوشی یا تبلت گیرنده‌ی فایل (در اینجا از iPad استفاده کرده‌ایم) روی دکمه‌ی Connect to friend تپ کنید. خواهید دید که نام گوشی فرستنده به نمایش در می‌آید. روی نام گوشی تپ کنید.

4

در گوشی فرستنده یک پنجره جدید باز خواهد شد که نشان می‌دهد دستگاه دیگری (در اینجا iPad) می‌خواهد به آن گوشی وصل شود. گزینه‌ی Allow to connect را انتخاب کنید. و پس از مشخص کردن فایل مورد نظر، روی گزینه‌ی Send تپ کنید.

پس از انجام مراحل بالا، گوشی گیرنده شروع به دریافت فایل می‌کند. از آنجا که انتقال فایل بین اندروید و iOS از طریق بلوتوث ممکن نیست، این برنامه می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

 

جریان

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه