1563بازدید 2دیدگاه‌ها

فیلترینگ هوشمند اینستاگرام آغاز شد

نویسنده:‏دردی ۴, ۱۳۹۳
 

  مدتی است که فیلترینگ هوشمند شبکه‌های اجتماعی در دستور کار برخی نهادهای ناظر بر فضای مجازی قرار گرفته است. اما به نظر می‌رسد این نوع فیلترینگ که به آن فیلترینگ محتوایی نیز گفته می‌شود، عملا آغاز شده باشد و اینستاگرام نخستین شبکه‌ی اجتماعی‌یی است که این نوع فیلترینگ روی آن اعمال می‌شود. اقتصاد آنلاین به نقل از فارس نوشته است:

«در پی آغاز پالایش هوشمند، از اوایل هفته‌ی جاری صفحات غیراخلاقى شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام فیلتر شده است. این در حالی است که دسترسی به دیگر صفحات این شبکه‌ی اجتماعی کماکان بدون تغییر امکان‌پذیر است.
با توجه به اینکه اکنون گوشی موبایل در دسترس تمام گروه‌‌های سنی قرار دارد و گروه‌های کم سن و نوجوان از طرف‌داران پروپاقرص اینترنت و شبکه‌های اجتماعی هستند، امکانی که خیال والدین را در استفاده‌ی فرزندان از این فضا آسوده کند، بسیار ضروری است.
به گزارش فارس، از سوی دیگر با موفقیت در دسترسی به امکان مسدودسازی فقط محتوای مجرمانه، نیاز به فیلترکردن کامل ابزارهای پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی از بین رفت و همچنان امکان استفاده‌ی به جا از این ابزارهای ارتباطی برای کاربران فراهم خواهد بود.»

 

منبع: اقتصاد ایران آنلاین

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه