937بازدید 0دیدگاه‌ها

خط و نشان سونی برای هکرها: فیلم «مصاحبه» اکران خواهد شد

نویسنده:‏دردی ۳, ۱۳۹۳
 

فیلم مصاحبه روز کریسمس اکران خواهد شد. پس از حدود یک هفته از بالا گرفتن ماجرای هک سونی پیکچرز، تهدید هکرها به خراب‌کاری‌های بیشتر و وارد شدن رییس‌جمهور آمریکا به موضوع، سونی سرانجام تصمیم گرفت فیلم کمدی مصاحبه را روز 25 دسامبر (چهارم دی) در مجموعه‌ی محدودی از سالن‌های سینما به نمایش بگذارد. مایکل لینتون، مدیر عامل بخش سرگرمی سونی، در بیانیه‌ای گفت: «ما هرگز تصمیم نگرفتیم که انتشار فیلم مصاحبه را لغو کنیم، و از این‌که قرار است فیلم ما روز کریسمس در مجموعه‌ای از سالن‌های سینما به نمایش در بیاید، هیجان‌زده‌ایم. هم‌زمان، می‌کوشیم تا امنیت پلتفرم‌ها و سالن‌های بیش‌تری را فراهم کنیم تا مردم بیشتری بتوانند این فیلم را ببینند.»

در هر حال فیلم مصاحبه در تعداد کمی از سالن‌های سینما به نمایش در می‌آید. نیویورک تایمز گزارش داده که سونی حدود 200 الی 300 سالن سینما را برای نمایش این فیلم در نظر گرفته است. هرچند دقیقاً معلوم نیست اکران این فیلم تا چه اندازه گسترده خواهد بود. حتی گفته می‌شود سونی این فیلم را به صورت آنلاین هم منتشر خواهد کرد، ولی هنوز این موضوع تایید رسمی نشده است. سونی چند روز پیش تبلیغات آنلاین این فیلم را متوقف کرد، اما صفحه‌ی توییتر این فیلم دوباره شروع به کار کرده است.

در فیلم مصاحبه که سث روگن و جیمز فرانکو در آن بازی می‌کنند، دو خبرنگار تلاش می‌کنند کیم جونگ اون، دیکتاتور کره شمالی را به قتل برسانند. در این فیلم حتی صحنه‌ی کشته شدن کیم جونگ اون هم به نمایش در می‌آید. اف‌بی‌آی می‌گوید کره شمالی در حمله‌ی سایبری به سونی دست دارد و انگیزه‌ی این حمله به احتمال زیاد همین فیلم مصاحبه بوده است.

اکران فیلم مصاحبه در روز کریسمس و به ویژه انتشار این فیلم به صورت آنلاین، تا جایی که به حفظ حفظ کردن چهره مربوط است، پیروزی بزرگی برای سونی به حساب می‌آید. نکته‌ی منفی اکران شدن این فیلم برای سونی، این است که شاید هکرها اطلاعات بیشتری از سونی را منتشر کنند و شاید سونی مجبور شود با پیامدهای حاصل از انتشار این اطلاعات روبه‌رو شود. البته سوی دیگر این ماجرا این است که سونی به هکرها می‌فهماند که نمی‌توانند برای همیشه سونی را تهدید کنند و اکران مصاحبه نشان می‌دهد سونی حاضر نیست به خاطر چنین تهدیدهایی برنامه‌های خود را تغییر دهد.

همچنین این احتمال وجود دارد که سونی اکنون نسبت امنیت اکران فیلم مصاحبه اطمینان بیشتری دارد. هکرها تهدید کرده‌اند در صورت اکران فیلم مصاحبه، به سالن‌های نمایش‌دهنده‌ی این فیلم حمله خواهند کرد. هرچند هوملند سکیوریتی فوراً گفت این تهدیدها توخالی است و اکنون دولت آمریکا رسماً می‌گوید کره شمالی پشت این حمله‌ی سایبری است. همچنین با تاکید باراک اوباما به اشتباه بودنِ لغو اکران مصاحبه، برای راهی کردن این فیلم دردسرساز به سالن‌های سینما اعتماد به نفس بیشتری احساس می‌کند.

اواخر نوامبر هکرهایی ناشناس در یک حمله‌ی سایبری به سونی، اطلاعات حساسی از این کمپانی را به سرقت بردند. بلافاصله پس از این حمله، هکرها انتشار اطلاعات سونی را در اینترنت آغاز کردند. افشای این اطلاعات دردسری زیادی برای سونی ایجاد کرد. این اطلاعات شامل ای‌میل‌هایی آزاردهنده، طرح‌های تجاری و اطلاعات حساس کارکنان سونی بود. چند روز پیش هکرها تهدید کردند که به سالن‌های نمایش دهنده‌ی مصاحبه حمله خواهند کرد که در نتیجه‌ی این تهدید، سونی به صورت موقت اکران فیلم را لغو کرد. روز جمعه اف‌بی‌آی رسماً تایید کرد که کره شمالی مجرم اصلی این حمله‌ی سایبری است، گرچه کره شمالی دست داشتن در این حمله را تکذیب کرده است.

 

منبع: ورج

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه