2355بازدید 1دیدگاه

اینستاگرام بعد از 2 سال چه فیلترهایی اضافه کرد؟

نویسنده:‏درآذر ۳۰, ۱۳۹۳
 

  آن قدر در مورد فیلترهای اینستاگرام شنیده‌اید که شاید بد نباشد بدانید  تعدادشان خیلی کمتر از چیزی است که تصور می‌کنید. در حقیقت، این کمپانی از سال 2012 تا کنون هیچ فیلتر جدیدی بیرون نداده است. اپ‌هایی مثل VSCO Cam از این موقعیت استفاده کرده‌اند و فیلترهای متنوع و قابلیت‌های ویرایش عکس را به کاربران ارائه داده‌اند تا به آن‌ها کمک کند عکس‌های زیباتری بگیرند. در مقابل اینستاگرام تابستان امسال چند ابزار جدید برای ویرایش عکس‌ اضافه کرد و حالا هم بعد از دو سال پنج فیلتر جدید معرفی کرده است.
اینستاگرام در مورد این فیلترها نوشته: «گرایش‌های عکاسی پیشرفت چشمگیری داشته‌اند. در این مدت شاهد خلاقیت‌های زیادی بوده‌ایم، نه تنها در لحظاتی که با هم شریک می‌شویم بلکه در زمانی که می‌گذاریم تا عکس‌ها و ویدئوها را با دقت ترکیب‌بندی و ویرایش کنیم تا زیباتر شوند و حس خاصی را به بیننده القا کنند.» این طور که به نظر می‌رسد فیلترهای جدید به نام‌های اسلامبر، کریما، لودویگ، پرپچوآ و آدن مشخصاً برای کاربران اپ‌هایی مثل VSCO Cam طراحی شده‌اند. با یک نگاه به نمونه‌ عکس‌ها می‌توان به سادگی فهمید این فیلترهای نسبت به فیلترهای کنونی دقیق‌تر هستند و کیفیتی سینمایی و واقع‌گرا دارند.

instashots.0

گرایش به سمت فیلترهای واضح‌تر و ساده‌تر، به پیشرفت عظیم در قابلیت عکاسی در اسمارت‌فون‌ها باز می‌گردد. وقتی اینستاگرام کارش را در سال 2010 شروع کرد، آیفون 4 تازه روانه‌ی بازار شده بود. در حالی که بیشتر کاربران همچنان از گوشی‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کردند و لازم بود عکس‌ها جنبه‌ای نمایشی داشته باشند تا با وجود کیفیت پایین، بیننده رابه خود جذب کنند. اما این روزها عکس‌های آیفون از لحاظ ترکیب رنگ و تنظیم نور حتی از عکس‌هایی که قبلا با دوربین‌های عکاسی گرفته می‌شد هم بهتر است.
به این ترتیب کمپانی‌هایی مثل VSCO که کارشان را با ساخت نرم‌افزارهای پیشرفته‌ی پردازش عکس برای کامپیوترهای شخصی شروع کرده بودند تصمیم گرفتند عکس‌های گرفته شده با اسمارت‌فون‌‌ها را به شیوه‌ی متفاوتی تغییر دهند. طوری که به جای حالتی اغراق‌آمیز، عکس‌ها حس به خصوصی داشته باشند. فیلترهای جدید هم دیدگاه مشابهی دارند. لحن ثابت و رنگ‌های ملایم فیلترهای تازه گویای همین مطلب‌‌اند و در نگاه اول از فیلترهای فعلی که به دلیل استفاده‌ی زیاد کاربران تاثیرشان را از دست داده‌اند، بسیار جذاب‌تر به نظر می‌رسند.
مایک کریگر سال گذشته گفته بود:

عکس‌هایی که در پنج سال آینده خواهیم دید در مقایسه با عکس‌های معمولی خیلی تغییر نکرده‌اند بلکه سایه‌ای از حال و هوایی خاص را با خود دارند، اما نه آنقدر متفاوت از سوژه‌ی واقعی که قابل تشخیص نباشد.

 

اینستاگرام به تازگی به مرز 300 میلیون کاربر رسید و این یعنی بیشتر فیلترهای آن برای همه شناخته شده‌اند. با اضافه شدن نرم‌افزارهای ویرایش و فیلترهای جدید امکان انتخاب‌ بیشتری برای کاربران فراهم می‌شود، گرچه شاید بتوان گفت با وجود 24 فیلتر فهرست‌تان کمی شلوغ شده است. در حرکتی دیگر که احتمالا باز هم بی‌ارتباط با طراحی و قابلیت‌های VSCO Cam نیست، می‌توانید انتخاب‌هاتان را بازچینی کنید یا چند فیلتر را کاملاً از لیست‌ حذف کنید. فیلترهای جدید به طور خودکار بالای لیست قرار می‌گیرند و آیکون هر فیلتر تصویر تاری از حال و هوای عکس با آن فیلتر به خصوص را نشان می‌دهد.

این مطلب را هم ببینید: ده حساب اینستاگرام که همین حالا باید دنبال‌شان کنید

به‌روزرسانی جدید فقط شامل فیلترها نمی‌شود. یک ابزار پرسپکتیو اضافه شده که همراه با قابلیت‌های برش و صاف کردن عکس‌ کار می‌کند. در ضمن کامنت‌ها بدون نیاز به ریفرش کردن تبی که عکس را در آن باز کرده‌اید، به صورت زنده دیده می‌شوند و بالاخره این‌که می‌توانید فیلم‌های با حرکت آهسته را بارگذاری کنید. نسخه‌ی جدید اینستاگرام هم برای اندروید و هم برای iOS عرضه شده است.

در ادامه چند نمونه از عکس‌هایی را که تیم اینستاگرام با فیلترهای جدید گرفته‌اند، می‌بینیم.

اپ عکاسی - اینستاگرام - جریان

آدن حالت منحصر به فردی از نقاشی‌های مدادرنگی به عکس می‌دهد و برای عکاسی از چهره حتی در نور شدید بسیار مناسب است.

کریما حالتی صاف و یکدست دارد و تاثیر رنگ‌های سرد و گرم را هم زمان در خود دارد

کریما صاف و یکدست است و تاثیر رنگ‌های سرد و گرم را هم زمان در خود دارد.

لودویگ دیدگاهی تقلیلگرا دارد و انگار تمام رنگ‌ها را محو می‌کند و به جای آن نور را تقویت می‌کند. این فیلتر برای عکاسی از چهره، ساختمان‌ها و اشکال هندسی بسیار مناسب است.

لودویگ دیدگاهی تقلیلگرا دارد؛ انگار تمام رنگ‌ها محو و بی اثر هستند و به جای آن نور تقویت شده است. این فیلتر برای عکاسی از چهره، ساختمان‌ها و اشکال هندسی بسیار مناسب است.

اسلامبر حال و هوایی مه‌آلود، خاطره‌انگیز و نوستالژیک به عکس می‌دهد و بیشترین تاثیر را روی ترکیب رنگ‌های سیاه و آبی دارد.

اسلامبر حال و هوایی مه‌آلود، خاطره‌انگیز و نوستالژیک به عکس می‌دهد و بیشترین تاثیر را روی ترکیب رنگ‌های شامل سیاه و آبی دارد.

مشخصه‌ی پرپچوآ سبزی مایل به آبی است که رنگ‌مایه‌ی اصلی طبیعت است. نام این فیلتر هم برگرفته از جنگل ملی کیپ پرپچوآ در ایالت اورگان آیالات متحده است که به داشتن مناظر طبیعی فوق‌العاده زیبا شهرت دارد.

مشخصه‌ی پرپچوآ سبزی مایل به آبی است که رنگ‌مایه‌ی اصلی طبیعت است. نام این فیلتر هم برگرفته از جنگل ملی کیپ پرپچوآ در ایالت اورگان است که طبیعتی بکر و زیبا دارد.

 

منبع: ورج

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه