957بازدید 1دیدگاه

اوباما: آمریکا به حمله کره شمالی به سونی واکنش نشان خواهد داد

نویسنده:‏درآذر ۲۹, ۱۳۹۳
 

باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا، گفته است آمریکا به حمله‌ی سایبری کره شمالی به سونی پیکچرز واکنش نشان خواهد داد. اوباما نگفته است این واکنش، چگونه واکنشی خواهد بود و تنها تاکید کرده است که واکنش آمریکا «متناسب» خواهد بود. به گفته‌ی اوباما مشاوران او مشغول کار روی چند گزینه‌ی مختلف هستند و در نهایت رییس جمهور آمریکا تصمیم خواهد گرفت که کدام یک از این گزینه‌ها متناسب با این جرم است. سونی بعد از تهدید هکرها به حمله‌ی تروریستی به سینماهای پخش‌کننده‌ی فیلم مصاحبه، تصمیم گرفت اکران این فیلم را لغو کند. با این‌که کره شمالی رسماً دست داشتن در این حمله‌ی سایبری را تکذیب کرده است، اما روز جمعه‌ی گذشته اف‌بی‌آی مدعی شد پیونگ یانگ مسئول این حمله بوده است.

اوباما در مورد کیم جونگ اون، شخص اول کره جنوبی، گفته است او کسی است که «احتمالا یک فیلم احساساتش را جریحه‌دار می‌کند.» اوباما همچنین گفته است دولت آمریکا با صنعت فیلم‌سازی و کسب و کارهای دیگر همکاری خواهد کرد تا در برابر حملات دیگری از این دست آمادگی بیش تری حاصل شود. اوباما گفت: « انتظار حملات دیگری از این دست در آینده را داریم. این حملات پرهزینه و جدی خواهند بود. اما نمی‌توانیم الگوهای رفتاری‌مان را بیش از این تغییر بدهیم. بیایید مسائل و مشکلات را جور دیگری حل کنیم.»

اوباما گفت: «در دنیای دیجیتال امروز، هکرها فرصت‌هایی برای حمله‌ی سایبری به بخش‌های خصوصی و عمومی دارند. نخستین وظیفه‌ی ما این است که مطمان شویم چنین حمله‌هایی انجام نخواهد شد.»

اوباما همچنین تاکید کرد که توانایی هکرها برای انجام چنین حمله‌هایی نباید روی کسب و کار در آمریکا تاثیر بگذارد. اوباما گفت: «نمی‌توانیم جامعه‌ای داشته باشیم که دیکتاتوری از جایی دیگر بتواند سانسور را به آن جامعه تحمیل کند.»

اوباما همچنین به واکنش سونی در برابر این حمله انتقاد کرد و گفت احساس می‌کند تصمیم سونی برای لغو اکران فیلم مصاحبه اشتباه بوده است. او گفت: «سونی یک شرکت است. سونی زیان زیادی متحمل شد. علیه کارکنان این شرکت تهدیدهایی وجود دارد. من با نگرانی‌های این شرکت همدردی می‌کنم. با این حال من فکر می‌کنم آن‌ها [در تصمیم‌گیری برای لغو اکران مصاحبه] اشتباه کردند.»

اوباما هم مانند بسیاری از منتقدان تصمیم سونی، به تاثیر بد لغو اکران مصاحبه روی آزادی بیان اشاره کرد. او گفت: «اگر کسی بتواند دیگران را به خاطر پخش یک فیلم کمدی تهدید کند، تصور کنید در برابر فیلمی مستند چه اتفاقی خواهد افتاد. تصور کنید چه اتفاقی خواهد افتاد اگر تهیه‌کنندگان دست به خودسانسوری بزنند و نخواهند احساسات کسی را برنجانند که احتمالا لازم است احساساتش رنجانده شود.»

 

منبع: ورج

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه