1041بازدید 1دیدگاه

هکرهای سونی پیکچرز برنده شدند: فیلم «مصاحبه» در نیمی از سینماهای آمریکا اکران نمی‌شود

نویسنده:‏درآذر ۲۷, ۱۳۹۳
 

  هالیوود ریپورتر گزارش داده است که بزرگ‌ترین سینماهای زنجیره‌ای آمریکا، برنامه‌هاشان برای پخش فیلم مصاحبه (یا گفت‌وگو The Interview) را لغو کرده‌اند. روز گذشته هکرهای سونی تهدید کردند که به سینماهایی که این فیلم در آن‌ها پخش شود، حمله خواهند کرد. AMC، Regal و Cinemark مهم‌ترین سینماهای زنجیره‌ای آمریکا هستند که پخش فیلم مصاحبه را لغو کرده‌اند. Cineplex، بزرگ‌ترین سینمای زنجیره‌ای کانادا، نیز این فیلم را پخش نخواهد کرد. گرچه سونی هنوز رسماً اکران مصاحبه را لغو نکرده است، اما پخش شدن آن در گروه‌های سینمایی کوچک به معنای این است که فیلم مصاحبه بسیاری از بینندگان بالقوه‌ی خود را از دست خواهد داد. در فیلم مصاحبه که آن را سونی پیکچرز تولید کرده، کیم جونگ اون، دیکتاتور کره شمالی، کشته می‌شود و بسیاری بر این باورند که انگیزه‌ی اصلی هکرهای سونی، توقف پخش این فیلم بوده است. مقام‌های رسمی کره شمالی دست داشتن در این حمله‌ی اینترنتی را تکذیب کرده‌اند، اما این حمله را اقدامی شایسته دانسته‌اند.

لغو نمایش مصاحبه که قرار بود نمایش آن در تعطیلات کریسمس آغاز شود، ضرر مالی بزرگی به سونی وارد خواهد کرد. البته سونی می‌تواند این فیلم را در سرویس‌های نمایش فیلم آنلاین منتشر کند، اما پولی که از طریق چنین سرویس‌هایی در می‌آید، نمی‌تواند از ضرر هنگفت مالی سونی جلوگیری کند. از سوی دیگر سایت ددلاین نیز گزارش داده است که سونی پخش تبلیغات تلویزیونی این فیلم را متوقف کرده است.

AMC، سینه‌مارک، رگال و کارمایک، حدود نیمی از سینماهای آمریکا را در اختیار دارند و تصمیم آن‌ها برای لغو اکران فیلم، به معنای این است که سونی برای نمایش مصاحبه، دست‌کم به نیمی از سینماهای آمریکا دسترسی نخواهد داشت. تعداد سالن‌های سینماهای آمریکا 40 هزار سالن است که این سینماهای زنجیره‌ای، 18 هزار سالن از این تعداد را در اختیار داند.

 

به‌روزرسانی: سونی به طور رسمی اکران فیلم مصاحبه در تعطیلات کریسمس را لغو کرد.

 

منبع: ورج

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه