1456بازدید 3دیدگاه‌ها

تماشا کنیم: صحنه مرگ کیم جونگ اون در فیلم «مصاحبه»

نویسنده:‏درآذر ۲۵, ۱۳۹۳
 

  شاید در جریان باشید که در حمله‌ی هکرهایی ناشناس به سونی پیکچرز، اطلاعات زیادی از این شرکت به سرقت رفته است. به تازگی ویدئویی چند ثانیه‌ای منتشر شده که شاید صحنه‌ای باشد که استدیوی فیلم‌سازی سونی ‌پیکچرز را قربانی این کابوس طولانی کرده است. صحنه‌ای از فیلم «مصاحبه» The Interview که در آن کیم جونگ اون، دیکتاتور کره شمالی، کشته می‌شود. این صحنه هم در میان اطلاعاتی است که هکرهای حمله‌کننده به سونی پیکچرز، در روزهای گذشته در اینترنت منتشر کرده‌اند. هکرهایی که شاید انگیزه‌ی اصلی آن‌ها واکنش به توهین سونی پیکچرز به کیم جونگ اون بوده باشد.

گرچه مقام‌های کره شمالی دست داشتن این کشور در این حمله‌ی سایبری را رد کرده‌اند، اما پیش‌تر این فیلم را «اعلام جنگ» دانسته بودند و گفته بودند این فیلم با «واکنشی شدید» روبه‌رو خواهد شد. البته کره شمالی ضمن تکذیب دست داشتن در این حمله، از هکرها به خاطر این «اقدامی به حق» قدردانی کرد. حکومت توتالیتر کره شمالی به شدت به تقدس خانواده‌ی کیم وابسته است و برخی تحلیل‌گران معتقدند هکرهای وفادار به خانواده‌ی کیم اطلاعات سونی را به سرقت برده‌اند تا چهره‌ی رییس این خانواده و کشور کره شمالی را حفظ کنند.

در ای‌میل‌هایی که از مکاتبات داخلی سونی پیکچرز لو رفته، معلوم شده است که صحنه‌ی مرگ کیم جونگ اون –صحنه‌ای به صورت تصویر آهسته که گلوله‌ای به بالگرد کیم جونگ اون می‌خورد و سر او منفجر می‌شود- موضوع گفت‌وگویی طولانی بین تهیه‌کنندگان فیلم و سث روگن، بازیگر نقش کیم، بوده است. از محتوای این ای‌میل‌ها معلوم شده است که روگن و تیم جلوه‌های ویژه‌ی او مجبور شده‌اند به درخواست کازئو هیرایی، مدیرعامل سونی، از خشونت و خونین بودن صحنه‌ی انفجار بالگرد و کشته شدن دیکتاتور کره شمالی بکاهند.

ویدئوی کوتاهی که در پایان این مطلب آمده، نسخه‌ای است که در ای‌میل‌های داخلی سونی با عنوان Version 352 از آن یاد شده است. البته هنوز معلوم نیست که در فیلم نهایی کدام نسخه از این صحنه به کار گرفته خواهد شد و صحنه‌ی نهایی تا چه حد خشن و خونین خواهد بود.

کابوس هک سونی هنوز به پایان نرسیده است. گفته می‌شود وضعیت این شرکت هنوز به حالت عادی برنگشته و در داخل این شرکت دستگاه‌های فکس، تلفن معمولی و نامه‌های فیزیکی جایگزین کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند شده‌اند. به گفته‌ی یکی از کارکنان سونی «کل کمپانی در وضعیت جنگ به سر می‌برد» و اخیراً نیز وکیلان این شرکت با فرستادن نامه‌هایی به رسانه‌هایی که اخبار مربوط به این هک را پوشش می‌دهند، آن‌ها را تهدید کرده‌اند.

صحنه کشته شدن کیم جونگ اون در فیلم مصاحبه


  لینک دانلود

 

منبع: ورج و گاوکر

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه