2761بازدید 0دیدگاه‌ها

برای دیدن پرچم‌دار بعدی ویندوز فون باید تا نیمه دوم 2015 صبر کنید

نویسنده:‏دردسامبر 16, 2014
 

  یکی از شگفتی‌های سال 2014 این بود که هیچ پرچم‌دار جدیدی برای گوشی‌های ویندوزفونی معرفی نشد. مشکل اصلی این‌جا بود که مایکروسافت کسب و کار موبایل نوکیا را خرید و استراتژی بسیاری از محصولات نوکیا تغییر کرد. و از آنجا پرچم گوشی‌های ویندوزفونی دست نوکیا بود، باعث شد تا در یک سال گذشته گوشی هوشمندی را نبینیم که بشود به عنوان پرچم‌دار ویندوزفون روی آن انگشت گذاشت. اما ظاهراً این مشکلات همچنان ادامه دارد و گفته می‌شود در نیمه‌ی اول 2015 خبری از پرچم‌دار جدید ویندوزفونی نخواهد بود.

Geek on Gadget خبر داده است که مایکروسافت قصد ندارد در کنگره‌ی جهانی موبایل 2015 که در ابتدای ماه مارس، یعنی اسفند آینده، برگزار می‌شود، دستگاهی را به عنوان پرچم‌دار جدید خود معرفی کند. به جای آن، مایکروسافت گوشی‌های جدیدی در رده‌ی میانه از سری لومیا 600 و در رده‌ی پایین از سری لومیا 300 و لومیا 400 معرفی خواهد کرد.

اگر در کنگره‌ی جهانی موبایل بارسلونا پرچم‌دار جدیدی از مایکروسافت نبینیم، به معنای این است که در نیمه‌ی اول 2015 خبری از چنین پرچم‌داری نخواهد بود. البته شاید اچ‌تی‌سی هم دست به کار شود و پرچم‌داری با سیستم عامل ویندوزفون معرفی کند، اما احتمال این‌که چنین گوشی هوشمندی را تا پایان نیمه‌ی اول 2015 در سبد گوشی‌های اچ‌تی‌سی ببینیم، بسیار اندک است.

در روزهای اخیر عکس‌هایی از پروژه‌ی مک‌لارن مایکروسافت (یا لومیا 1030) دیده‌ایم، اما گفته می‌شود این عکس‌ها مربوط به پروژه‌ای است که متوقف شده است. به طور کلی می‌شود گفت فقدان یک پرچم‌دار جدید برای ویندوز فون مشکل‌ساز شده است. ویندوز فون در گوشی‌های رده‌پایین و رده‌میانی خوب عمل کرده، اما این به تنهایی برای موفقیت یک سیستم‌عامل موبایل کافی نیست. ویندوزفون نیاز به دستگاهی دارد تا نشان بدهد که در رده‌های بالا هم می‌تواند موفق عمل کند. مایکروسافت امیدوار است عرضه‌ی رسمی ویندوز 10 بتواند اوضاع را عوض کند، اما فعلاً که نشانه‌ی روشنی از چنین تغییری در چشم‌انداز ما نیست.

 

منبع: فون‌ارنا

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه