1865بازدید 0دیدگاه‌ها

به جهان ستودنی Dom2D خوش آمدید: تماشای جهان از دیدگاه یک طراح بازی‌های مستقل

نویسنده:‏درآذر ۲۳, ۱۳۹۳
 

دومنیک فرلند با نامِ هنری «Dom2D» از وقتی که به یاد دارد مشغول طراحی با قلم بوده است. در دبیرستان نقاشی‌های کیمک می‌کشیده و با آن‌ها برای دوستانش روی کاغذ بازی طراحی می‌کرده است. هنوز هم با همان نوع قلمی که در کودکی طراحی می‌کرده طراحی می‌کند و سبک خودش را برای خلق آثارش دارد.

از تجربه‌های کاری‌اش می‌گوید. از کار با شرکت‌های تبلیغاتی و ساخت تیزرها و پوستر‌های تبلیغاتی برای کارفرمایان که به نظرش اعصاب‌خُرد‌کن بودند. تا این‌که با استدیو کوچکی که کار طراحی بازی می‌کرد فعالیت کوچکی را شروع می‌کند و این جرقه‌ای می‌شود تا به بازی‌سازی به عنوان یک حرفه نگاه کند. بعد از مدتی به مونترال کانادا می‌رود و در استودیو Tribute Games که بازی‌هایی همچون Mercenary Kings و Wizorb را از ساخته، شروع به فعالیت می‌کند. جایی که می‌توانست به هر دو علاقه‌اش، یعنی طراحی و بازی‌سازی بپردازد. حالا او در حال تجربه‌های جدید است. با طراحان دیگر کار می‌کند و با همکاری آن‌ها بازی‌های مستقلی را منتشر می‌کنند که ستودنی است و ارزش بازی کردن را دارند. اما او بزرگ‌ترین و لذت‌بخش‌ترین تجربه‌ی بازی‌سازی‌اش را Spelunky می‌داند. بازی‌ای که ابتدا به صورت رایگان منتشر شد و الان روی تعداد زیادی کنسول قابل بازی کردن است.

می‌توانید کارهای بیشتری از طراحی‌های او را در وب‌سایت شخصی دومنیک فرلند ببینید. اما در ادامه، مجموعه‌ای از طراحی‌های او را انتخاب کرده‌ایم که با هم می‌بینیم:

طراح بازی ایندی دومنیک Dom2D طراح بازی ایندی دومنیک Dom2D طراح بازی ایندی دومنیک Dom2D طراح بازی ایندی دومنیک Dom2D طراح بازی ایندی دومنیک Dom2D طراح بازی ایندی دومنیک Dom2D طراح بازی ایندی دومنیک Dom2D طراح بازی ایندی دومنیک Dom2D طراح بازی ایندی دومنیک Dom2D طراح بازی ایندی دومنیک Dom2D

منبع: ورج

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه