2604بازدید 0دیدگاه‌ها

بیایید کمی در مورد شمشیر نوری جدید جنگ ستارگان صحبت کنیم

نویسنده:‏درآذر ۱۹, ۱۳۹۳
 

در دقیقه‌ی اول اولین تریلر «جنگ ستارگان 7: نیرو بیدار می‌شود» شخصی شنل‌پوش با گام‌های سنگین در جنگلی پربرف قدم برمی‌دارد و شمشیر نوری عجیبی را بیرون می‌کشد: شمشیری بزرگ و صلیب‌مانند با نوری سرخ لرزان. بعضی از کاربران توییتر آن را شمشمیر دودم لیزری نامیده‌اند.
بلافاصله گمانه‌زنی در مورد جنبه‌های مثبت و منفی طراحی جدید شروع شد. در ورج ما به دو گروه اصلی تقسیم شدیم. یک طرف معتقدند این ایده افتضاح بوده  و دلایلشان از این قرار است:
1. لبه‌هایی که از کنار دسته بیرون زده می‌تواند دست کسی را که شمیر را گرفته ببرد.
2. این شمشیر حتی نمی‌تواند به درستی از دارنده‌ی آن محافظت کند، چون قبضه‌ی لیزری با تیغه هماهنگ نیست بنابراین اگر شمشیر نوری از دست‌تان بیافتد حتما دست‌تان را می‌برد و احتمالا شمشیر هم می‌شکند.
طرف دیگر به این انتقادها این طور جواب داده‌اند:
1. این ایده یکی از بزرگ‌ترین مشکلات طراحی شمشیر نوری را که همان لیز خوردن شمشیر و قطع شدن دست صاحب شمشیر است، حل کرده.
2. علاوه بر آن، با قبضه‌ی لیزری می‌توانید به حریفان صدمه بزنید.
مهم‌ترین سوال از نظر من این است که آیا اصلا امکان دارد تیغه‌ی شمشیر نوری سر بخورد. در سه فیلم اصلی یادم نمی‌آید تیغه‌ها سر خورده باشند. وقتی شمشیر دو حریف با هم برخورد می‌کنند طوری به نظر می‌رسد که انگار دو جسم گداخته برای مدت زمان خیلی کوتاهی به هم می‌چسبند و بعد از هم دور می‌شدند. فکر می‌کنم میدانی الکتریکی تیغه‌ها را وقتی با هم تماس پیدا می‌کنند به هم می‌چسباند.

سلاحی زیبا برای عصری پیشرفته‌تر

با توجه به غیرمتمرکز بودن  تیغه‌های نوری قبضه‌ی شمشیر می‌توانیم بگوییم این مرد سیث پیری است که دوباره بازگردانده شده و شمشیر نوری او بسیار قدیمی است. این توضیح به نظر منطقی می‌رسد. اما این سوال باقی می‌ماند: آیا به دلیل این‌که قسمت افقی قبضه‌ی شمشیر اصلا منطقی نبوده و به کار جنگ‌جو نمی‌آمده بعدها آن را تغییر داده‌اند؟ نظر شما چیست؟ طراحی جدید شمشیر نوری را می‌پسندید یا فکر می‌کنید ایده‌ی جالبی نیست؟

این نوشته را هم بخوانید: تریلر «جنگ ستارگان: نیرو بیدار می‌شود» چه چیزهایی درباره آینده کهکشان‌ها می‌گوید؟ 

 

منبع: ورج

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه