1095بازدید 0دیدگاه‌ها

سامسونگ تراشه‌ اکسینوس با مودم Cat.10 LTE آماده می‌کند، آیا گلکسی اس 6 به این تراشه مجهز می‌شود؟

نویسنده:‏دردسامبر 8, 2014
 

تقریباً دو هفته پیش از این کوالکام مودم Cat.10 LTE Gobi 9*45 خود را معرفی کرد. مودمی که در تئوری می‌تواند سرعت 450 مگابیت بر ثانیه را برای گوشی‌های هوشمند به ارمغان بیاورد. این سرعت در حدود یک و نیم برابر سریع‌تر از سریع‌ترین استاندارد حاضر، یعنی Cat.6 LTE است. کوالکام گفته است این مودم جدید در سال 2015 عرضه خواهد شد. متاسفانه این مودم در تراشه‌ی اسنپ‌دراگون 810 به کار نرفته است. تراشه‌ای که قرار است در برخی پرچم‌داران داغِ سال آینده‌ی میلادی به کار رود. با این حال الان بحث سر این است که آیا تراشه‌ی اسنپ‌دراگون 810 به موقع در اختیار گوشی‌سازان قرار خواهد گرفت یا نه.

مطلب مرتبط: مشخصات گلکسی اس 6 در بنچ‌مارک AnTuTu دیده شد

یکی از دستگاه‌هایی که قرار است با اسنپ‌دراگون 810 از راه برسند، گلکسی اس 6 سامسونگ است. اما طبق رسم سامسونگ، این پرچم‌دار هم در دو نسخه، یکی با تراشه‌ی اسنپ‌دراگون و دیگری با تراشه‌ی اکسینوس سامسونگ، عرضه خواهد شد. آخرین شایعه‌ها پیرامون فعالیت‌های این غول کره‌ای نیز این است که سامسونگ قصد دارد نسل بعدی تراشه‌های اکسینوس خود را به مودم سه‌بانده‌ی Cat.10 LTE مجهز کند. دیگر این‌که گفته می‌شود سامسونگ می‌خواهد این مودم را خودش تولید کند.

تراشه اکسینوس سامسونگ - جریان

هنوز حرفی از این نیست که تراشه‌ی اکسینوسی که مودم Cat.10 را دارد در گلکسی اس 6 به کار گرفته خواهد شد یا یا این‌که سامسونگ در پرچم‌دار بعدی خود همچنان از مودم Cat.6 استفاده خواهد کرد. در هر حال این احتمال وجود دارد که مودم سریع‌تر Cat.10 به نسخه‌ی خاصی از پرچم‌دار سامسونگ محدود شود. شبیه چیزی که در مورد گلکسی اس 5 دیدیم و نسخه‌ی سریع‌تری از این گوشی به نام Galaxy S5 LTE-A در کنار نسخه‌ی اصلی عرضه شد.

افزون بر این گفته می‌شود LG U+، یکی از بزرگ‌ترین اپراتورهای موبایل در کره‌ی جنوبی، روی LTE سه‌بانده کار می‌کند و این شبکه را در انتهای سال جاری میلادی راه‌اندازی خواهد کرد. این اپراتور با راه‌اندازی این شبکه می‌تواند سرعت حداکثر 450 مگابیت بر ثانیه در شبکه‌ی LTE را عملاً در اختیار کاربرانش بگذارد.

 

منبع: فون‌ارنا

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه