1426بازدید 1دیدگاه

کوالکام می‌کوشد اوضاع را آرام کند: اوضاع اسنپ‌دراگون 810 عادی است

نویسنده:‏درآذر ۱۷, ۱۳۹۳
 

کوالکام تراشه‌ی اسنپ‌دراگون 810 را در آوریل گذشته معرفی کرد و گفت طبق برنامه‌ریزی این تراشه در نیمه‌ی اول 2015 روانه‌ی بازار خواهد شد. هفته‌ی گذشته خبری در مورد بروز اشکال در ساختار اسنپ‌دراگون 810 و احتمال تاخیر عرضه‌ی آن منتشر شد و مدتی نگذشت که گفته شد احتمال دارد تاخیر عرضه‌ی تراشه‌ی کوالکام، ممکن است باعث تاخیر عرضه‌ی گلکسی اس 6 و ال‌جی جی 4 شود. اکنون کوالکام تلاش می‌کند اوضاع را آرام کند، اما به نظر نمی‌رسد که چندان هم به اوضاع مسلط باشد.

جان کارویل، مدیر ارشد روابط عمومی کوالکام، در واکنش به شایعه‌ها گفته است:

همه چیز در مورد اسنپ‌دراگون 810 در حالت عادی است و انتظار داریم دستگاه‌هایی که از این تراشه استفاده می‌کنند، نیمه‌ی اول 2015 روانه‌ی فروشگاه‌ها شوند.

 

اما اگر دقت کنید، می‌توانید نوعی عدم اطمینان را در این جمله‌ها تشخیص بدهید. اکنون هشت ماه از معرفی اسنپ‌دراگون 810 می‌گذرد، اما سخنگویان کوالکام هنوز نمی‌توانند مشخص کنند دستگاه‌های مبتنی بر این تراشه دقیقا چه زمانی وارد بازار خواهند شد و هنوز از یک بازه‌ی زمانی شش ماهه (نیمه‌ی اول 2015) حرف می‌زند. در اصل حرف آقای کارویل به این معنا است که ممکن است اسنپ‌دراگون 810 را در زمانی بین ماه آینده تا تابستان سال بعد در بازار ببینیم، اما باز گذاشتن این مدت‌زمان به اندازه‌ی شش ماه، بیش‌تر به معنای این است که تا انتهای این بازه‌ی شش ماهه، شاهد حضور اسنپ‌دراگون 810 در بازار نخواهیم بود.

شاید این تاخیر برای ال‌جی جی 4 مساله‌ای ایجاد نکند. چون به هر حال گفته می‌شود تاریخ عرضه‌ی این گوشی میانه‌های 2015 خواهد بود. اما اگر کوالکام واقعاً با تراشه‌اش مشکل داشته باشد، می‌تواند سامسونگ را به دردسر بیندازد. سامسونگی که قصد دارد گلکسی اس 6 را در بهار آینده روانه‌ی بازار گوشی‌های هوشمند کند.

 

منبع: فون‌ارنا

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه