1175بازدید 2دیدگاه‌ها

آیا عرضه گلکسی اس 6 و ال‌جی جی 4 دچار تاخیر خواهد شد؟

نویسنده:‏درآذر ۱۵, ۱۳۹۳
 

شاید در خبرها خوانده باشید که عرضه‌ی تازه‌ترین تراشه‌ی کوالکام، یعنی اسنپ‌دراگون 810، با کمی تاخیر همراه خواهد بود. این دلیلی است که باعث شده برخی کارشناسان و سایت‌ها احتمال بدهند عرضه‌ی برخی پرچم‌داران، از قبیل گلکسی اس 6 و ال‌جی جی 4 با تاخیر همراه باشد.

گفته می‌شود از آن‌جا که تراشه‌ی اسنپ‌دراگون 810 با مشکل گرم شدن بیش از حد و افت محسوس سرعت مواجه شده و به همین دلیل کوالکام برای تولید انبوه آن دچار مشکل شده است. ظاهراً یک سایت کره‌ای از قول منبعی نوشته که تراشه‌ی اسنپ‌دراگون 810 بعد از رسیدن به یک ولتاژ خاص، بیش از اندازه گرم می‌شود و سرعت آن پایین می‌آید. همچنین درایور پردازنده‌ی گرافیکی آدرنو 430 نیز خطا می‌دهد.

تراشه‌های کوالکام به استانداردی طلایی برای گوشی‌های هوشمند تبدیل شده‌اند و اگر این تراشه‌ها با مشکلی مواجه شوند، طبیعی است که گوشی‌های هوشمند نیز با مشکل مواجه خواهند شد. بنا به این گزارش، سامسونگ ممکن است این مشکل را با استفاده از تراشه‌ی اکسینوس خودش دور بزند و در ابتدای عرضه‌ی اس 6، از این تراشه به عنوان پردازنده‌ی پرچم‌دارش استفاده کند. شایعه‌های دیگری هم که در روزهای گذشته به گوش می‌رسد تایید می‌کند که گلکسی اس 6 از تراشه‌ی اکسینوس 7420 سامسونگ –تراشه‌ای هشت هسته‌ای با فرکانس کاری 1.8 گیگاهرتز- استفاده خواهد کرد. تراشه‌ای که هنوز رسما معرفی نشده است.

اما شاید ال‌جی و گوشی‌سازان دیگری که چشم به راه اسنپ‌دراگون 810 هستند تا از آن در پرچم‌داران آتی خود استفاده کنند، با مشکل مواجه شوند. سونی اکسپریا زد 4، اچ‌تی‌سی وان ام ناین (یا اچ‌تی‌سی هیما)، دروید بعدی موتورولا و شیائومی می 5 از جمله گوشی‌هایی هستند که به احتمال زیاد از اسنپ‌دراگون 810 استفاده خواهند کرد.

در هر صورت سایت تک‌‌ریدر با کوالکام تماس گرفته و گویا سخنگوی کوالکام گفته است مشکل تراشه‌های اسنپ‌دراگون باعث تاخیر در عرضه‌ی پرچم‌داران نخواهد شد. این سخنگو گفته است:

ما پاسخی به شایعه‌ها نمی‌دهیم، اما می‌توانم بگویم همه چیز در مورد اسنپ‌دراگون 810 عادی است و انتظار داریم دستگاه‌هایی که این تراشه را به کار می‌گیرند، نیمه‌ی اول 2015 روانه‌ی بازار شوند.

این سخنگو وارد جزئیات نشده و فعلاً این تمام چیزی است که می‌دانیم.

 

منبع: تک‌ریدر

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه