1268بازدید 0دیدگاه‌ها

ایرانسل در تهران هم از شبکه 4G خود رونمایی کرد

نویسنده:‏درآذر ۱۲, ۱۳۹۳
 

همان طور که در جریان هستید، ایرانسل روز 29 آبان شبکه‌ی 4G را در شهر مشهد راه‌اندازی کرد. امروز هم خبر رسیده که شبکه‌ی سراسری 4G ایرانسل راه‌اندازی شد. در واقع امروز ایرانسل در جریان کنفرانسی در تهران، از شبکه‌ی 4G LTE خود رونمایی کرد و از آغاز بهره‌برداری تجاری از این بستر مخابراتی خبر داد.

این نوشته را هم بخوانید: چرا LTE شارژ باتری را می‌خورد؟

گرچه شاید هنوز زود باشد که برای این بستر مخابراتی از عنوان «سراسری» استفاده کنیم، ولی خدمات نسل چهارم ارتباطات همراه یا همان 4G LTE ایرانسل در حال حاضر در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌هایی از قبیل مشهد مقدس، قم، قزوین، تبریز، تهران، ارومیه، کرج، همدان و بابل در دسترس است. در هر صورت در ماه‌های آینده شاهد رشد هرچه بیش‌تر شبکه‌های 3G و 4G ایرانسل در کشور خواهیم بود. دزفولی، مدیر عامل ایرانسل، هم در پاسخ به خبرنگاران در مورد مناطق تحت پوشش ایرانسل گفته است پوشش 3G تا پایان سال کامل می‌شود اما برای پوشش صد درصدی حدود ۶ ماه زمان نیاز دارند.

دقت کنید که برای وصل شدن به شبکه‌ی 4G، بر خلاف شبکه‌ی 3G، به سیم‌کارت‌های نسل جدید ایرانسل یا «سیم‌کارت‌های Usim» نیاز دارید. ضمن این‌که گوشی شما هم باید از ارتباط 4G پشتیبانی کند. همچنین ایرانسل خبر داده است که هم‌زمان با راه‌اندازی رسمی خدمات 4G در مناطق تحت پوشش، به منظور دسترسی گسترده‌تر به خدمات LTE، مودم‌های باندپهن همراه ایرانسل با قابلیت پشتیبانی از فناوری‌های GPRS، EDGE، 3G و 4G به بازار عرضه شده است. در واقع می‌توانید بدون آن‌که گوشی 4G داشته باشید، یک مودم 4G بخرید و با استفاده از آن به شبکه‌ی 4G ایرانسل متصل شوید.

 

سرعت 4G LTE ایرانسل

یکی از نکته‌های جالب کنفرانس ایرانسل که امروز در تهران برگزار شد، آزمایش این شبکه‌ی مخابراتی در محل برگزاری کنفرانس بود. این آزمایش نشان داد که سرعت دانلود در این شبکه می‌تواند به 17 مگابایت در ثانیه برسد.

5243053e6d82a6380ed1b4406a4dd20b_XL

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه