2582بازدید 0دیدگاه‌ها

با 10 شبکه اجتماعی در حال رشد آشنا شویم

نویسنده:‏درآذر ۲, ۱۳۹۳
 

اگر فکر می‌کنید که به اندازه‌ی کافی در فیسبوک گشته‌اید، یا این‌که توییت کردن در توییتر دیگر برایتان جذاب نیست و دنبال شبکه اجتماعی جدید می‌گردید که تجربه‌های جدیدی را به دست آورید، در ادامه با ما باشید تا در جریان 10 شبکه اجتماعی که این روزها در حال رشد سریع هستند، قرار بگیریم.

۱- شبکه اجتماعی سکرت (Secret)

شبکه اجتماعی جدید سیکرت

در سکرت همان طور که از اسمش پیداست، می‌توانیم درد دل کنیم و افکارمان را بازگو نماییم، بدون آن‌که کسی هویت ما را بداند. دوستان شما را در سکرت، فهرست مخاطبان تلفن همراه‌تان یا دوستان فیسبوک‌تان تشکیل می‌دهند، ولی هویت آن‌ها نامشخص است. ایده‌ی بسیار ناب و وسوسه کننده‌ای است، مخصوصاً وقتی بخواهید درد دل کنید!

این شبکه اجتماعی در قالب یک اپ با همین نام از بازار، پلی استور و گوگل پلی برای اندروید و iOS قبل دانلود است.

۲- شبکه اجتماعی شاتس (Shots)

شبکه اجتماعی شاتز

اگر عاشق سلفی گرفتن با آیفون خود هستید این شبکه اجتماعی برای شما ساخته شده است! شاتس یک شبکه اجتماعی موبایلی است که به شما اجازه می‌دهد عکس‌های سلفی خود را به اشتراک بگذارید، به عکس‌های سلفی دوستان‌تان پاسخ دهید و یا به یکدیگر پیام خصوصی بفرستید.

متاسفانه شاتس فقط برای آیفون‌دارها ارائه شده است ولی به زودی برای اندروید نیز قبل دانلود خواهد بود. برای دانلود ساتس از اپ استور استفاده کنید.

۳- شبکه اجتماعی اسنپ چت (Snapchat)

 

اسنپ چت

اسنپ‌چت پلتفرمی موبایلی است که به شما اجازه می‌دهد عکس به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید با عکس‌های خود داستان بسازید و روی آن گفتار ضبط کنید و افکت‌های خاصی به آنها بدهید. از قابلیت‌های منحصر به فرد اسنپ چت امکان تعیین مدت زمان برای هر اسنپ است، به طوری که می‌توانید مدت‌زمانی را که دیگران می‌توانند تصویر شما را ببینند، مشخص کنید.

می‌توانید اسنپ چت را برای iOS و اندروید دانلود کنید. به بازار، پلی استور و یا اپ استور سر بزنید.

۴- شبکه اجتماعی وی چت (WeChat)

شبکه اجتماعی وی چت

وی چت سرویس ارسال متن و پیام صوتی است. امکان تماس تلفنی رایگان، اشتراک فیلم و مشاهده‌ی مطالب دوستان در محیط شبکه اجتماعی وی چت از امکانات دیگر این اپ است.

وی چت را برای اندروید و iOS از پلی استور، کندو و یا اپ استور اپل می‌توانید دانلود کنید.

۵- شبکه اجتماعی وی هارت ایت (We Heart It)

شبکه اجتماعی جدید We heart it

We Heart It بسیار شبیه پینترست (Pinterest) معروف است ولی جوان‌تر و با محیطی هنری‌تر از آن! پینترست این طور کار می‌کند که کاربران می‌توانند متن‌ها، لینک‌ها، تصویرها و ویدئوها را از سرتاسر محیط وب و از وب‌سایت‌های دیگر در پروفایل خود سنجاق کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند. در We Heart It به جای بردهای موجود در پینترست، بوم‌ها و کلکسیون‌ها وجود دارند. می‌توانید عکس‌ها را در آن‌ها جمع‌آوری کنید، به اشتراک بگذارید، یک قالب به عکس دوستان‌تان هدیه دهید یا این‌که همدیگر را زیر عکس‌ها تگ کنید.

وی هارت ایت را برای اندروید و iOS از بازار و پلی استور، و یا اپ استور اپل می‌توانید دانلود کنید.

۶- شبکه اجتماعی تیندر (Tinder)

شبکه اجتماعی تیندر

در اصل با تیندر می‌توانید قرار ملاقات بگذارید. اپلیکیشن به این ترتیب کار می‌کند که اطلاعات اصلی شما را از فیسبوک‌تان می‌خواند و آن‌ها را در پروفایل تیندرتان وارد می‌کند. در صورتی که حال و حوصله‌ی یک قرار ملاقات را داشته باشید، اعلام آمادگی می‌کنید و اپلیکیشن از طریق GPS  افراد مشتاق نزدیک شما را پیدا می‌کند و دو طرف در صورت تمایل می‌توانند در تیندر چت و گفت‌وگو کنند. البته مراقب استفاده‌ی ناصحیح افراد سودجو و فرصت‌طلب باشید که این‌ روزها در دنیای مجازی بسیارند.

تیندر را برای اندروید و iOS از پلی استور، کندو و یا اپ استور اپل می‌توانید دانلود کنید.

۷- شبکه اجتماعی مدیوم (Medium)

شبکه اجتماعی جدید مدیوم

مدیوم یک پلتفرم میکروبلاگ است که در سال ۲۰۱۲ راه‌اندازی شد و به سرعت رشد کرد. مدیوم را دو نفر از اعضای سابق توییتر راه‌اندازی کرده‌اند. ایده‌ی اصلی مدیوم دنبال کردن موضوعات و مطالب است، بر خلاف دیگر شبکه‌های اجتماعی که مبنای آن‌ها دنبال کردن افراد یا صفحات شخصی هستند. حتما به سایت مدیوم سر بزنید.

۸- شبکه اجتماعی واین (Vine)

شبکه اجتماعی جدید واین

 

واین که توییتر آن را خرید، خیلی زود توانست به اوج برسد. بسیاری دلیل شهرت واین را معرفی آن در یک شوی تلویزیونی آمریکایی که مجری آن الن دی گنریس است، می‌دانند. با واین می‌توانید ویدئوهای ۶ ثانیه‌ای بسازید و به اشتراک بگذارید. در این ۶ ثانیه می‌توانید کات کنید و دوباره ادامه فیلم‌ را از مکانی دیگر شروع کنید.

واین را برای اندروید و iOS از بازار، پلی استور، کندو و یا اپ استور اپل می‌توانید دانلود کنید.

۹- شبکه اجتماعی بابلیوز (Bubblews)

شبکه جدید اجتماعی بابلیوز

در بابلیوز می‌توانید متن (حباب) بنویسید، حباب‌های دیگران را بپسندید و برای آن‌ها نظر بنویسید. بابلیوز اما به شما در ازای دنبال کردن کسانی که در آن به تبلیغات میپردازند پول می‌دهد. این قضیه بابلیوز را از باقی شبکه‌های اجتماعی متفاوت کرده است. متاسفانه هنوز اپ موبایلی برای ان وجود ندارد، ولی می‌توانید به وب سایت آن سر بزنید.

۱۰- شبکه اجتماعی ویسپر (Whisper)

ویسپرویسپر هم مانند سیکرت بر پایه‌ی ناشناس بودن استوار است. در ویسپر می‌توانید به صورت ناشناس سوال بپرسید (نجوا کنید)، حرف دل بزنید و از دیگران بخواهید راهنمایی‌تان کنند. ایده‌ی جالبی است!

ویسپر را برای اندروید و iOS از پلی استور و یا اپ استور اپل می‌توانید دانلود کنید.

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه