1643بازدید 2دیدگاه‌ها

صبر کنید! نام نوکیا حذف نمی‌شود

نویسنده:‏درآبان ۲۷, ۱۳۹۳
 

همان‌طور که در جریان هستید، مایکروسافت می‌خواهد برند نوکیا را از گوشی‌های لومیا حذف کند و به جای آن از نام خودش استفاده کند. پیرامون آینده‌ی نام «نوکیا» در صنعت گوشی‌های موبایل در روزهای گذشته حرف‌های زیادی شنیده‌ایم که یکی از مهم‌ترین آن‌ها خبری بود که مدیر عامل این شرکت فنلاندی اعلام کرد. بنا به گفته‌های راجیو سوری، مدیرعامل نوکیا، «هدف این شرکت دیگر تولید مستقیم گوشی مانند سابق نیست.» اما به تازگی خبری منتشر شده است که بنا به آن نوکیا می‌خواهد به تولیدکنندگان دیگر اجازه بدهد از نام نوکیا روی محصولات‌شان استفاده کنند.

طبق قراردادی که بین نوکیا و مایکروسافت بسته شده، نوکیا تا سال 2016 نمی‌تواند از نام خود برای گوشی‌های هوشمند استفاده کند. همچنین نوکیا تا 10 سال آینده نمی‌تواند از برند خود را برای فروش گوشی‌های معمولی به کار بگیرد. اما در مورد محصولات دیگر این محدودیت وجود ندارد و نوکیا می‌تواند از همین امروز برای محصولاتی غیر از گوشی موبایل به کار بگیرد.

رمزی هیداموس، رییس بخش تکنولوژی‌های نوکیا، در این مورد گفته است:

قصد داریم از فصلِ جاری، مجوز استفاده از برندمان را در حوزه‌هایی که محدود نیست، به دیگران اعطا کنیم. نوکیا از برند خود در حوزه‌های ممکن و متناسب با این برند، استفاده خواهد کرد.

 

نوکیا در حال حاضر به دنبال محصولات و تکنولوژی‌هایی است که بتواند مجوز آن‌ها را به طرف‌های سوم بدهد. هیداموس هم در مورد محصولاتی که در آینده با نام نوکیا خواهیم دید گفته است آنچه که طرف‌های سوم با نام نوکیا بسازند به گونه‌ای خواهند بود که انگار خود نوکیا آنها را تولید کرده است.

همان‌طور که اشاره کردیم، نوکیا قصد ندارد مستقیماً وارد بازار گوشی‌های هوشمند شود، اما بعد از سال 2016 این امکان را دارد که به شرکت طرف سومی اجازه بدهد از برند نوکیا برای گوشی‌های هوشمند استفاده کند. همچنین نوکیا طراحان و مهندسان نرم‌افزار زیادی دارد که می‌توانند شرکت طرف سوم را برای بهترین استفاده از نام نوکیا راهنمایی کنند.

منبع: ورج

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه