889بازدید 0دیدگاه‌ها

آخر هفته با جریان: از موسیقی جمعه تا فرود روی ستاره دنباله‌دار

نویسنده:‏درآبان ۲۳, ۱۳۹۳
 

از هفته‌ی گذشته بخش تازه‌ای را در جریان شروع کرده‌ایم که به تعطیلات آخر هفته و وقت‌گذرانی در وب مربوط می‌شود. قرار است آخر هفته‌ها با هم در گوشه و کنار اینترنت بگردیم و به جاهایی سرک بکشیم و مطالبی را بخوانیم که شاید در طول هفته فرصت نکرده باشیم آن‌ها را ببینیم. پس این هفته هم در جریان باشید.

گوشه: صبح جمعه با را با موسیقی آغاز کنید

صبح جمعه با جریان

گوشه هر صبح جمعه مجموعه‌ای موسیقی متناسب با حال و هوای آن روز انتخاب و منتشر می‌کند. امروز هم گوشه چند قطعه متناسب با حال و هوای هفته‌ی آخر آبان‌ماه انتخاب کرده است. هشتاد و نهمین صبح جمعه‌ی گوشه اینجاست: «سکوت بعضی وقت‌ها جواب نمی‌دهد»

 

فارنت: با تورنت بیش‌تر آشنا شویم

تورنت - جریان

دریافت فایل از اینترنت، یا همان دانلود کردن، شیوه‌های گوناگونی دارد و استفاده از شبکه‌ی تورنت به کمک یکی از نرم‌افزارهایی که با این شبکه کار می‌کنند (مانند بیت‌تورنت، یوتورنت و فلش‌گت)، یکی از این راه‌ها است. هفته‌ی گذشته فارنت مطلب نسبتاً مفصلی درباره‌ی تورنت و اصطلاحات خاص این شبکه‌ی عمومی نفر به نفر (peer to peer) منتشر کرد که خواندن آن خالی از لطف نیست. حتی اگر کار کردن با نرم‌افزارهای تورنت را بلدید، بد نیست نگاهی به این مطلب بیندازید. احتمالاً نکات تازه و بامزه‌ای در این نوشته خواهید دید: جامع و کامل درباره «تورنت».

 

دانلودها: اساسین کرید یونیتی دانلود کنید

دانلود اساسین کرید یونیتی  - جریان

همان طور که از نام سایت دانلودها پیداست، داغ‌ترین دانلودها را می‌توانید از این سایت دریافت کنید. اگر پهنای باند خوبی دارید، می‌توانید روی لینک‌های داغ این سایت حساب کنید. اگر هم پهنای باندتان مناسب نیست، می‌توانید برخی از محتواهای این سایت را سفارش بدهید و از طریق پست و جلوی در خانه‌ی خودتان دریافتش کنید. پیشنهاد این هفته‌ی ما دانلود کردن بازی داغ اساسین کرید یونیتی است: دانلود بازی Assassins Creed Unity برای PC.

 

2014: یک اودیسه فضایی – نخستین کاوشگر ساخت بشر روی یک ستاره دنباله‌دار فرود می‌آید

آخر هفته با جریان: از موسیقی جمعه تا فرود روی ستاره دنباله‌دار

هفته‌ی گذشته فضاپیمای رُزِتا کاوشگری به نام فیلایی را روی یک ستاره‌ی دنبال‌دار فرود آورد. این نخستین باری است که یک کاوشگر فضایی روی یک ستاره‌ی دنباله‌دار فرود می‌آید. رزتا در سال 2004 به فضا پرتاب شد و در ده سال گذشته مسافتی چند میلیارد کیلومتری را پیموده است تا ماموریت خود را به انجام برساند. در مورد ماموریت این فضاپیما می‌توانید این مطالب را بخوانید: قدمی دیگر در کاوش‌های فضایی؛ رُزِتا روی ستاره‌ی دنباله‌دار فرود آمد (زومیت)، اخبار جدید از مأموریت رزتا و کاوشگر فیلِی (ترنجی)

 

 

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه