1237بازدید 0دیدگاه‌ها

آیا گلکسی اس 6 از حافظه فوق سریع UFS استفاده خواهد کرد؟

نویسنده:‏درنوامبر 13, 2014
 

سایت کره‌ای ETNews گزارش داده است که سامسونگ آماده می‌شود تا فلش مموری‌های فوق سریع UFS 2.0 را تولید و از این نوع فلش مموری در پرچم‌دار سال 2015 خود استفاده کند. به این ترتیب گلکسی اس 6 به حافظه‌ای مجهز خواهد شد که می‌تواند 1.2 گیگابایت در ثانیه اطلاعات رد و بدل کند. گوشی‌های هوشمندی که از فلش مموری‌های eMMC بهره می‌برند، به طور متوسط به سرعت 400 مگابایت بر ثانیه می‌رسند که همین طوری هم این عدد سرعت بسیار خوبی برای خواندن و نوشتن اطلاعات است، اما فلش‌های UFS داستان سرتاسر متفاوتی دارند. UFS در واقع از سرواژه‌نویسی عبارت Universal Flash Storage به دست آمده و در این تکنولوژی یک درایو وضعیت ثابت (SSD) با کارت MMC که مصرف انرژی آن بهینه است، ترکیب شده است. این فناوری می‌تواند سرعت مورد نیاز برای انتقال بسیار سریع اطلاعات را تضمین کند و برای ضبط و تماشای ویدئوهای کیفیت‌بالا و دریافت و ارسال اطلاعات روی شبکه‌های LTE-A و نسل‌های بعدی مناسب است. طبق گزارش‌های منتشر شده مصرف انرژی در فلش‌های UFS، نصف مصرف فلش‌هایی است که از فناوری eMMC 5.0 استفاده می‌کنند.

گلکسی اس 6 به حافظه‌ای مجهز خواهد شد که می‌تواند 1.2 گیگابایت در ثانیه اطلاعات رد و بدل کند

شرکت دیگری که به آتش فناوری فلش‌های UFS می‌دمد، کسی نیست جز شیائومی. شرکتی که گفته می‌شود در نسل بعدی محصولاتش از فناوری UFS استفاده خواهد کرد. با این‌که نقشه‌های اپراتور چینی برای استفاده از این فناوری فعلاً چندان روشن نیست، اما منابع خبری می‌گویند سامسونگ قصد دارد رفته رفته کارت‌های SD و microSD را با حافظه‌هایی جایگزین کند که از فناوری UFS بهره می‌برند. سامسونگ، به عنوان یکی از پیشروان صنعت حافظه‌های نند فلش (NAND Flash)، برای جا انداختن استاندارد جدید و به دست گرفتن سهم بزرگی از بازار UFS موقعیت بسیار خوبی دارد. در واقع هر دستگاه هوشمندی که از حافظه‌ی فلش استفاده می‌کند، پتانسیل استفاده از فلش‌های UFS را هم دارد.

این نوشته را هم بخوانید: شاید گلکسی اس ۶ زودتر از آنچه که فکر می‌کنید روانه بازار شود 

از سوی دیگر یکی از نمایندگان سامسونگ به ETNews گفته است که این شرکت فناوری UFS را ابتدا در پرچم‌داران خود به کار خواهد گرفت. او همچنین اشاره کرده است که سال میلادی آینده (2015) سامسونگ پرچم‌داری معرفی خواهد کرد که مشخصات فنی آن هنوز نهایی نشده است. حرف‌های این نماینده به این معنا است که گلکسی اس 6 سامسونگ، یا هر چه که سامسونگ می‌خواهد در نیم‌سال اول 2015 به عنوان پرچم‌دار خود معرفی کند، دارد آزمایش‌های سختی را از سر می‌گذراند.

منبع: فون‌ارنا

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه