1136بازدید 0دیدگاه‌ها

شیائومی در «روز مجردها»ی چین 1.16 میلیون دستگاه گوشی فروخت

نویسنده:‏درآبان ۲۱, ۱۳۹۳
 

  دیروز در چین «روز مجردها» بود. روز مجردهای چین، روزی است که درست برعکس روز ولنتاین، آدم‌های مجرد زندگی مجردی خودشان را جشن می‌گیرند. گویا مجردهای چین خرید کردن برای جشن گرفتنِ این روز خاص، بهترین راه را خرید کردن برای خودشان می‌دانند. در واقع روز مجردهای چین به مناسبتی شبیه به عید نوروز ما تبدیل شده و فروشگاه‌های چینی به مناسبت این روز تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر می‌گیرند و بسیاری از کاربران اینترنت به فروشگاه‌های اینترنتی چین حمله می‌کنند و به دنبال چیزهایی می‌گردند که در طول سال آرزویش را داشته‌اند.

طبعاً گوشی و تبلت یکی از بهترین هدیه‌هایی است که مردم می‌توانند برای خودشان بخرند و این میان شرکت تازه‌وارد شیائومی که در حالت عادی محصولاتی با مزیت‌های رقابتی و قیمتی پایین را روانه‌ی بازار می‌کند، توانست توجه بسیاری از خریداران را به خودش جلب کند. در میانه‌ی روز مجردها، گزارش شد که شیائومی توانسته است در دوازده ساعتی که از این روز می‌گذرد، 720 هزار دستگاه گوشی به ارزش 163 میلیون دلار به فروش برساند و این فروش فوق‌العاده همچنان ادامه دارد. امروز که گرد و خاک فروش عجیب و غریب روز مجردها خوابیده و اوضاع به حالت عادی برگشته، یکی از کارکنان شیائومی با افتخار خبر داده که فروش شیائومی در پایان روز مجردها به یک میلیون و 160 هزار دستگاه گوشی به ارزش 254 میلیون دلار رسید. این آمار سه برابر آمار فروش شرکت شیائومی در روز مجردهای سال گذشته است.

در آخرین گزارشی که در مورد سهم بازار تولیدکنندگان گوشی منتشر شد، شیائومی عنوان سومین فروشنده‌ی گوشی در جهان را به لنوو واگذار کرده بود. اکنون سوال اینجاست که آیا شیائومی با این فروش سرسام‌آورش در روز گذشته، می‌تواند بار دیگر به رتبه‌ی سوم برگردد یا نه؟

 

منبع: فون‌ارنا

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه