679بازدید 0دیدگاه‌ها

گوشی هوشمند ماژولار گوگل واقعا کار می‌کند

نویسنده:‏درآبان ۱۹, ۱۳۹۳
 

 شاید مهم‌ترین پرسش‌های شما در مورد پروژه‌ی آرا چنین سوالاتی باشد: آیا یک گوشی هوشمند ماژولار واقعاً می‌تواند کار کند؟ بله، می‌تواند. آیا این گوشی تفاوت زیادی با یک گوشی اندرویدی معمولی دارد؟ از دیدگاه نحوه‌ی کار خود گوشی باید بگوییم که بله، البته که تفاوت زیادی هست. گویا یکی دو روز پیش پل ارمنکو، مدیر فنی پروژه‌ی گوشی ماژولار گوگل، نمونه‌ای اولیه از این گوشی را در وب‌کست انگجت نشان داده است. این نمونه واقعاً کار می‌کند و می‌شود واقعاً قطعات آن را عوض کرد. حتی می‌شود نسخه‌ای از پرندگان خشمگین را هم روی آن بازی کرد.

ویدئویی از گوشی هوشمند ماژولار گوگل

مدیر فنی این پروژه همچنین از سنسورهای سلامتی با قابلیت شخصی‌سازی به عنوان یکی از مسیرهایی که فناوری گجت‌های ماژولار می‌تواند در آینده در پیش بگیرد، حرف زد. او یک ماژول اندازه‌گیری مقدار اکسیژن موجود در خون را نشان داد که می‌تواند با به کار گرفتن نور، غلظت اکسیژن خون را اندازه‌گیری کند. تلفنی که بتواند از چنین حسگرهایی پشتیبانی کند، بدون شک برای پزشک‌ها جذابیت ویژه‌ای خواهد داشت. به ویژه اگر پول دستگاه اصلی این گوشی ماژولار را پرداخته باشند.

تجاری‌سازی گوشی هوشمندی که بشود اجزای آن را تغییر داد، می‌تواند جذابیت‌های خودش را داشته باشد. در واقع خریداران این نوع گوشی‌ها می‌تواند به صورت قطعه به قطعه گوشی خود را به روز کنند، بدون آنکه مجبور باشند گوشی قدیمی‌شان را کنار بگذارند و یک گوشی کاملاً جدید بخرند. مثلاً می‌توانند به سادگی دوربین 8 مگاپیکسلی گوشی‌شان را کنار بگذارند و یک دوربین 16 مگاپیکسلی با توانایی فیلم‌برداری 4K روی آن نصب کنند. اگر این گوشی واقعاً راهی بازار شود ممکن است نقطه‌ی پایانی بر چرخه‌ی پشتیبانی نرم‌افزاری دوساله بگذارد. خب، راستش فعلا برای چنین تحلیل‌هایی زود است. باید منتظر باشیم و ببینیم در عمل چه اتفاقی می‌افتد.

گوشی هوشمند ماژولار گوگل واقعا کار می‌کند - جریان

 

منبع: انگجت

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه