1070بازدید 0دیدگاه‌ها

مارک زاکربرگ توضیح می‌دهد: چرا فیسبوک می‌خواهد پیام‌رسان اختصاصی‌اش را نصب کنیم؟

نویسنده:‏درنوامبر 9, 2014
 

 احتمالاً برای شما هم پیش آمده که بخواهید پیغامی فیسبوکی را در اپ فیسبوک روی گوشی بخوانید و فیسبوک این اجازه را به شما نداده باشد.

در چنین حالتی فیسبوک از شما می‌خواهد برای خواندن پیام‌ها، Facebook Messenger را نصب کنید که در واقع اپ پیام‌رسان اختصاصی فیسبوک است. خود من که تا به حال زیر بر این درخواست فیسبوک نرفته‌ام و احتمالا خیلی از کاربران دیگر فیسبوک نیز هنوز به این درخواست فیسبوک اهمیتی نداده‌اند. بد نیست دلیل این اجباری بودن نصب اپ مسنجر فیسبوک برای خواندن پیغام‌های فیسبوکی روی گوشی را از زبان خود مارک زاکربرگ بشنویم. زاکربرگ در یک نشست پرسش و پاسخ زنده، در پاسخ به پرسش شخصی که علت اجباری بودن نصب پیام‌رسان فیسبوک را پرسیده بود، چنین توضیحی داد:
«من به خاطر سوال سخت و به جای شما سپاس‌گزارم. صادقانه می‌گویم و می‌خواهم به وضوح توضیح دهدم که چرا این کار از نظر ما خوب است. این روزها درخواست از کاربران برای نصب یک برنامه‌ی جدید کاری بزرگ و چالشی جدی است. ولی ما این ریسک را پذیرفتیم و از کاربران درخواست کردیم که اپ پیام‌رسان مستقل فیسبوک را نصب کنند چون ما معتقدیم که با نصب این اپ، تجربه‌ی بهتری در انتظار کاربران خواهد بود. ارسال پیام در حال تبدیل شدن به فرایندی روزانه و مهم است و به صورت فزاینده دارد پیشرفت می‌کند. از نظر ما بهتر است هر اپلیکیشنی در گوشی‌های هوشمند به صورت تخصصی و فقط در یک زمینه فعالیت کند. هدف اصلی از برنامه‌ی فیسبوک روی گوشی‌های موبایل، پوشش فعالیت‌های شبکه‌ی اجتماعی و ارتباط بین دوستان شما است. ارسال پیام بین کاربران روز به روز بیش‌تر و بیش‌تر می‌شود و به طور متوسط، روزانه 10 میلیارد پیام در فیسبوک ارسال و دریافت می‌شود.

از نظر ما بهتر است هر اپلیکیشنی در گوشی‌های هوشمند به صورت تخصصی و فقط در یک زمینه فعالیت کند

تا زمانی که پیام‌ها در خود اپلیکیشن فیسبوک دریافت می‌شد، شما مجبور بودید برای خواندن پیام تا باز شدن برنامه صبر کنید، سپس با رفتن به یک تب جداگانه، آن را بخوانید. ما بررسی کردیم و متوجه شدیم که برترین اپلیکیشن‌های پیام رسان که به صورت مستقل فقط به منظور ارسال و دریافت پیام استفاده می‌شوند، بین کاربران بسیار محبوبند. این برنامه‌ها به سرعت اجرا می‌شوند و فقط در زمینه‌ی پیام‌رسانی متمرکز هستند. شما اگر روزانه 15 بار پیام دریافت کنید و نیاز باشد که به ازای هر کدام به برنامه فیسبوک گوشی همراه‌تان بروید و چند مرحله‌ی نالازم را برای خواندن پیام‌تان طی کنید، مسلماً خسته خواهید شد. نصب یک برنامه‌ی دیگر در کنار فیسبوک ممکن است در کوتاه‌مدت زیاد برای شما خوشایند نباشد، ولی در بلندمدت موجبات رضایت شما را فراهم خواهد کرد. زیرا عده‌ای از حرفه‌ای‌ترین و خلاق‌ترین کدنویسان و توسعه‌دهندگان شاغل در فیسبوک، با انرژی زیاد روی این اپ کار می‌کنند و ما معتقدیم که استفاده از این اپ بسیار لذت بخش خواهد بود.»

منبع: ورج

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه