1441بازدید 1دیدگاه

بازگشت نوکیا به بازار گوشی‌های هوشمند؟

نویسنده:‏دراکتبر 27, 2014
 

  چند روز پیش در جریان قرار گرفتیم که مایکروسافت مقدمات حذف نام نوکیا از گوشی‌های لومیا را فراهم کرده و بعد از این نام مایکروسافت را روی لومیاهای بعدی خواهیم دید. اما در کنفرانس خبری اخیر نوکیا زمزمه‌هایی از بازگشت این کمپانی به زمین گوشی‌های هوشمند به شنیده شده است.

در جریان نشست مطبوعاتی نوکیا در روز پنج‌شنبه‌ی گذشته، مقام‌های این شرکت فنلاندی پس از ارائه‌ی آمار فصل سوم سال میلادی جاری، در پاسخ به سوال خبرنگاران اعلام کردند نام این کمپانی دارایی بسیار ارزشمندی است و این کمپانی در آینده برند نوکیا را حفظ خواهد کرد. اما به هر حال این کمپانی تا پایان قراردادش با مایکروسافت نمی‌تواند وارد کسب و کار گوشی‌های هوشمند شود. نوکیا در اعلامیه‌ی خود آورده است:

برند نوکیا از نظر شناخته شدن در حوزه‌ی گوشی‌های همراه بسیار با ارزش است. حوزه‌ای که فعلا نمی‌توانیم واردش شویم.

 

 

نوکیا با آوردن چنین جمله‌ای، احتمالا می‌خواسته در مورد مسیری که در پیش دارد سرنخ‌هایی به مخاطب بدهد.

از سوی دیگر چنین می‌نماید که نوکیا از پشت کردن به گوگل و اندروید درس‌های زیادی گرفته است و این احتمال هست که محصولات آینده‌ی این شرکت از سیستم‌عامل اندروید استفاده کنند. نوکیا به تازگی اپلیکیشن‌ اندرویدی Here Maps را معرفی کرده و لانچری به نام  Z launcher برای این سیستم عامل بیرون داده است. به همین دلیل بی‌راه نیست اگر فکر کنیم موج بعدی گوشی‌های هوشمند نوکیا (اگر چنین موجی در کار باشد) از سیستم عامل اندروید استفاده خواهد کرد.

در هر صورت اگر نوکیا تصمیم داشته باشد که دوباره به میدان رقابت دستگاه‌های هوشمند برگردد، به نظر می‌رسد که تا زمانی که بتواند از برند نوکیا استفاده کند، صبر خواهد کرد. برندی که در حوزه‌ی تولید و فروش گوشی‌های هوشمند، اعتباری جهانی دارد.

 

منبع: فون‌ارنا

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه