799بازدید 0دیدگاه‌ها

اطلاعات بازی‌های ویدئویی نیز به پایگاه دانش گوگل اضافه شد

نویسنده:‏درآبان ۳, ۱۳۹۳
 

  اگر نام یک فیلم هرچند غیر معروف را در گوگل جست‌وجو کنید، در قسمت سمت راست نتایج اطلاعاتی کلی از فیلم را خواهید. اطلاعتی چون نام کارگردان، فیلم‌های مرتبط، بازیگران، امتیاز IMDB و غیره. اخیرا این امکان در مورد بازی‌های کامپیوتری نیز به پایگاه دانش گوگل اضافه شده است و علاقه‌مندان به بازی می‌توانند با یک جست‌وجوی ساده در گوگل، اطلاعات کلی آن بازی را در مستطیلی در سمت راست صفحه‌ی نتایج ببینند. ببینید گوگل راجع به Neverdead چه می‌گوید.

«قاب دانش» یا پایگاه دانش گوگل، از سال 2012 راه افتاد. این امکان با جمع‌آوری اطلاعات از طیف گسترده‌ای از منابع، نتایج جست‌وجوی گوگل را بهینه‌تر است. گوگل این اطلاعات را در قالبی کاربرپسند در ستون سمت راست نتایج جست‌وجو ارائه می‌دهد. فیلم و کتاب دو نمونه‌ای هستند که تا به حال در پایگاه دانش گوگل وجود داشتند. از این به بعد به جای اینکه گوگل کنید “Assassin’s Creed Unity release date” یا “تاریخ انتشار بازی فلان” (کاری که اکثرا انجام می‌شود)، و یا رفتن به صفحه‌ی ویکی‌پدیا برای پیدا کردن زمان انتشار یک بازی، کافی‌ست تنها نام بازی را جست‌وجو کنید تا اطلاعات جامعی را برای شما به ارمغان بیاورد.

افزوده شدن اطلاعات بازی‌ها به پایگاه دانش گوگل به این معنی است که شما روی گوشی‌های هوشمند اندرویدی نیز می‌توانید با جست‌وجوی صوتی به استخراج اطلاعات کلی راجع به آنها بپردازید. اطلاعتی که ارتباط محتوایی در جست‌وجوی صوتی آنها توسط گوگل پشتیبانی می‌شود. البته برخی از اطلاعات مربوط به بازی‌ها مانند تاریخ انتشار فقط مربوط به آمریکای شمالی است و هنوز بومی‌سازی نشده‌اند.

شاید شما هم بدانید که از نظر گوگل «محتوا پادشاه است» و این موتور جست‌وجو برای به نمایش درآوردن محتوای دست اول و به روز در نتایج جست‌وجو تمام تلاش خود را به کار می‌برد. در آینده بیشتر در جریان این موضوع قرار خواهیم گرفت.

پایگاه دانش گوگل برای جستجوی صوتی در گوشی های اندرویدی

 

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه