1309بازدید 4دیدگاه‌ها

حذف نام نوکیا از گوشی‌های لومیا: مایکروسافت لومیا وارد می‌شود

نویسنده:‏درآبان ۲, ۱۳۹۳
 

  مایکروسافت به طور رسمی نام نوکیا را از گوشی‌های هوشمندش کنار گذاشته و از نام مایکروسافت لومیا استفاده می‌کند. غول نرم‌افزار می‌خواهد «به زودی یک دستگاه مایکروسافت لومیا» معرفی کند و همان‌طور که پیش‌تر هم در جریان قرار گرفتیم، مایکروسافت مشغول منتقل کردن نام و مشخصات گوشی‌های لومیا روی وبسایت خودش است. مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که بعد از این از نام این کمپانی در قسمت جلو و پشت گوشی‌های لومیا، و درست در جایی که قبلا نام نوکیا قرار می‌گرفت، استفاده خواهد کرد.

با این‌که نام نوکیا از سری گوشی‌های لومیا کاملا حذف خواهد شد، اما بر اساس قرارداد مایکروسافت با نوکیا، این کمپانی می‌تواند تا ده سال از برند نوکیا برای گوشی‌های رده پایین استفاده کند. تولا ریتیلا، معاون ارشد بخش بازاریابی گوشی‌ها در مایکروسافت، در این مورد می‌گوید: «مایکروسافت به فروش گوشی‌های رده پایین با برند نوکیا، مانند نوکیا 130، ادامه خواهد داد.» فعلا معلوم نیست مایکروسافت چه تعداد از این دستگاه‌ها را حفظ خواهد کرد. مایکروسافت بسیاری از گوشی‌های نوکیا را به نفع گوشی‌های ویندوزفونی کنار گذاشته است و احتمالا در آینده تنها تولید تعدادی از گوشی‌های ابتدایی نوکیا ادامه خواهد یافت.

مایکروسافت به فروش گوشی‌های رده پایین با برند نوکیا ادامه خواهد دادحذف نام نوکیا از گوشی‌های لومیا: مایکروسافت لومیا وارد می‌شود

مایکروسافت برای استفاده از برند نوکیا برای اسمارت‌فون‌هایش تنها 18 ماه فرصت داشت، بازه‌ای زمانی که به مایکروسافت فرصت می‌داد تا برای تغییر نام گوشی‌های هوشمندش به مایکروسافت لومیا آماده شود. روز گذشته هم مایکروسافت گزارش داد این کمپانی در فصل گذشته 9 میلیون و 300 هزار گوشی لومیا ویندوز فون فروخته است. این عدد نسبت به رقم 8.8 میلیون فروش مدت مشابه پارسال، افزایش کوچکی را نشان می‌دهد.

در شرایطی که سیستم عامل ویندوز فون با چالش‌هایی جدی از طرف اندروید و iOS روبه‌رو است، شاید خود مایکروسافت هم با چالش‌هایی در زمینه‌ی برندسازی مواجه شود. ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، روز گذشته خبر داد افزایش فروش گوشی‌های لومیا به دلیل افزایش فروش در اروپا بوده است، یعنی جایی که مایکروسافت توانسته سهم بیشتری از دستگاه‌های ارزان‌قیمت‌تر به دست آورد. نوکیا همواره برند محبوب و نیرومندی در اروپا بوده است و اکنون مایکروسافت آن را پایین کشیده است تا نشان دهد فروش گوشی‌های لومیا بدون این نام نیز می‌تواند ادامه پیدا کند. موضوعی که تکلیفش در ماه‌های آینده مشخص خواهد شد.

منبع: ورج

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه