968بازدید 0دیدگاه‌ها

لهستان به افتخار ویکی‌پدیا مجسمه می‌سازد

نویسنده:‏درمهر ۲۶, ۱۳۹۳
 

  ویکی‌پدیا به عنوان بزرگ‌ترین دانشنامه آزاد اینترنتی جهان تحولی در نوع خود است و بسیاری از مردم جهان را با تمام زبان‌ها از خدمات خود بهره‌مند می‌کند. اکثر کاربران هم برای قدردانی از ویکی‌پدیا مبالغی را به گردانندگان این سایت کمک می‌کنند تا بتواند به فعالیت خود ادامه دهد. اما مردم یکی از شهرهای لهستان روش دیگری را برای سپاس‌گزاری از ویکی! برگزیدند. در ادامه با ما باشید تا شما را در جریان این قدرشناسی بزرگ قرار دهیم.

مردم شهر اسلابیس لهستان مجسمه‌ای به افتخار ویکی‌پدیا ساخته‌اند. این اتفاق وقتی شروع شد که کریستوف واجکیچوفسکی، استاد دانشگاه پولونیکوم کالجیوم پیشنهادی را بابت تقدیر از ویراستاران ویکی‌پدیا که یک میلیون صفحه به زبان لهستانی را در اختیار مردم سراسر دنیا قرار داده‌اند، به شهردار شهر اسلابیس داد.

مجسمه ویکی پدیا در لهستان

مجسمه ویکی پدیا در لهستان

این مجسمه توسط میهران هاکوبیان، مجسمه‌ساز سرشناس ارمنی طراحی شد و همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید مجسمه نمایان‌گر لوگوی ویکی‌پدیا است که چهار نفر آن را نگه داشته‌اند. این مجسمه ۲۲ اکتبر با حضور برخی از سرپرستان ویکی‌پدیا و ویکی‌مدیا پرده‌برداری خواهد شد. طبق گزارشی که دیلی‌تلگراف داده است، این مجسمه در مرکز اصلی شهر قرار خواهد گرفت و ۶ فوت و نیم ارتفاع خواهد داشت. فیبر و رزین مواد اصلی تشکیل دهنده‌ی این مجسمه هستند و پوششی لمینیتی جنس آن را شبیه به برنج کرده است. ساخت این مجسمه حدود ۱۴ هزار دلار خرج داشته است ولی مردم و مسولین شهر امیدوارند تا بتوانند آن را به جاذبه‌ای توریستی برای گردشگران تبدیل کنند و فرهنگ استفاده و توسعه‌ی وب سایت‌های این‌چنینی را گسترش دهند.

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه