1612بازدید 0دیدگاه‌ها

هنوز زود است با ترنجی خداحافظی کنیم

نویسنده:‏دراکتبر 13, 2014
 

 مخاطبان وبلاگ‌های آی‌تی ایرانی نارنجی را به خوبی به یاد دارند و شاید هنوز عده‌ای منتظر بازگشت دوباره‌ی این سایت باشند. بعد از ظهور، موفقیت و سقوط عجیب نارنجی عده‌ی زیادی از خبرنگاران و نویسندگان حوزه‌ی آی‌تی در ایران به فکر راه انداختن وبلاگی خبری در حوزه‌ی آی‌تی بوده‌اند و بعضی‌ها هم فکر خودشان را عملی کرده‌اند. زیاد شدن قارچ‌گونه‌ی چنین سایت‌هایی، در کنار انواع سایت‌های فروش آنلاین، میکرو-شبکه‌های اجتماعی، انجمن‌های گفت‌وگو و غیره را می‌توان به حباب دات کام در اوایل ظهور اینترنت تشبیه کرد و نامی مانند «حباب دات آی آر» روی آن گذاشت.

می‌شود هنوز به ادامه‌ی فعالیت این گروه پر سر و صدا

در فضای وب ایران امیدوار بود.

اما در این یادداشت نمی‌خواهم درباره‌ی حباب دات آی آر حرف بزنم. بهانه‌ی این یادداشت این است که در جریان خداحافظی عجیب سایت ترنجی قرار گرفته‌ایم. ترنجی یک میکروبلاگ آی‌تی ایرانی است که بیشتر از آنکه به خاطر خبرهایش معروف و محبوب مخاطبانش باشد، به دلیل شیوه‌ی پر سر و صدای خاص خودش در پوشش دادن اخبار و تعامل نزدیک‌تر با مخاطبانش محبوبِ خوانندگانش شده است. می‌شود حتی به اعتماد به نفس این سایت در انتشار اخبار و مطالب (و همین‌طور شایعات) اشاره کرد که باعث شد سایتی مانند فون‌آرنا هم خبری را به نقل از ترنجی کار کند. اعتماد به نفسی که کمتر در سایت‌های آی‌تی ایرانی دیده‌ایم. البته شیوه‌ی ترنجی روی دیگری هم دارد و می‌شود به برخی رویکردهای آن خرده گرفت، اما این یادداشت درمورد نقاط ضعف ترنجی نیست.

شاید با توجه به خداحافظی دیروز ترنجی عجیب بنماید که چرا در مورد این سایت از فعل ماضی استفاده نمی‌کنم. برای این کار دو دلیل دارم: دلیل اول این‌که دوست دارم و امیدوارم فعالیت این سایت را دوباره ببینم و دوم هم این‌که به نظر می‌رسد این خداحافظی موقتی است. حتی خد صدرا مخملی، نویسنده‌ی یادداشت خداحافظی ترنجی، در کامنت‌های این مطلب توضیح داده که:

صد در صد بدون شک برمی‌گردیم!! واقعا در تلاش هستیم این بازه به حداقل برسد، ممکن است چند روز یا شاید هم یک هفته!

 

 

پس برای نگرانی زود است و می‌شود هنوز به ادامه‌ی فعالیت این گروه پر سر و صدا در فضای وب ایران امیدوار بود.

 

پی‌نوشت: ترنجی پس از سکته ای خفیف به زندگی بازگشت!

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه