948بازدید 0دیدگاه‌ها

کاهش 60 درصدی درآمد سامسونگ در سه ماهه سوم سال جاری در مقایسه با سال قبل

نویسنده:‏دراکتبر 7, 2014
 

 

سال گذشته در همین روزها سامسونگ داشت از رسیدن رکورد سودش به 9.6 میلیارد دلار در سه ماهه‌ی سوم سال لذت می‌برد و گوشی‌های خانواده‌ی گلکسی را با سرعت تمام تولید می‌کرد و می‌فروخت. اما امسال به نظر می‌رسد این خبرها نیست. سامسونگ به تازگی در گزارشی اعلام کرده است که سود عملیاتی این شرکت در سه ماهه‌ی سوم سال جاری چیزی در حدود 3.6 تا 4 میلیارد دلار خواهد بود. به این ترتیب این چهارمین رُبع سالِ پی در پی است که سود سامسونگ کاهش نشان می‌دهد. در واقع میزان سود این شرکت در ربع سوم سال جاری، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 60 درصد کاهش نشان می‌دهد.

فعلا اطلاعاتی در مورد آمار تفکیکی درآمدهای سامسونگ در سه ماهه‌ی اخیر منتشر نشده است، اما تحلیل‌گران بازار می‌گویند ورود آیفون‌های جدید اپل به بازار باعث افت شدید فروش گوشی‌های هوشمند رده‌ بالای سامسونگ شده است. همچنین ورود رقیبان تازه‌ای در چین به بازار گوشی‌های هوشمند نیز به کاهش فروش گوشی‌های رده‌پایین و رده‌ی میانی سامسونگ شده است. شیائومی و لنوو مهم‌ترین رقیبان چینی سامسونگ در این رده به حساب می‌آیند.

گام بعدی سامسونگ پس از روانه‌ی بازار کردن گلکسی نوت 4، توسعه دادن کسب و کارش در حوزه‌های تولید تراشه‌های حافظه، پردازنده و صفحه نمایش عنوان شده است. سامسونگ همین امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که قصد دارد یک کارخانه‌ی تولید تراشه به ارزش 14.7 میلیارد دلار در کره راه‌اندازی کند. شاید سامسونگ بتواند قیمت گلکسی آلفا را به حدی پایین بیاورد که میزان فروش آن دوباره رشد کند.

 

منبع: انگجت

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه