1390بازدید 0دیدگاه‌ها

سیانوژن پول گوگل را رد کرد: پیش به سوی جایگاه سوم اکوسیستم‌های موبایلی

نویسنده:‏دراکتبر 4, 2014
 

بسیاری از استارت‌آپ‌ها آرزو دارند گوگل به آنها توجه کند، اما در مورد سیانوژن این طور نیست. سایت انگجت گزارش داده است که مدیر عامل سیانوژن، کرک مک‌مستر، به سهام‌داران این شرکت گفته است پیشنهاد ساندار پیچای، مدیر بخش اندروید گوگل، برای خریدن سیانوژن را رد کرده است. به جای آن سیانوژن تلاش خواهد کرد برای مرحله‌ی بعدی توسعه‌ی خود، یک میلیارد دلار سرمایه جذب کند. تلاش سیانوژن برای جذب چنین سرمایه‌ی عظیمی، و شاید علاقه نشان دادنِ گوگل به این شرکت، به دلیل هدف بلندمدت سیانوژنی‌ها باشد: تبدیل شدن به سومین اکوسیستم موبایل در جهان. با توجه به این‌که سیانوژن در واقع نسخه‌ی بازتری از اندروید به شمار می‌رود، توجه گوگل به این پلتفرم چیز عجیبی نیست.

با تمام این‌ها رد کردن پیشنهاد گوگل، حرکت جسورانه‌ای است. به ویژه این‌که این شرکت می‌خواهد بیشتر از 30 میلیون دلاری که سال پیش جذب کرد، سرمایه جذب کند.

این میان اطمینان خاطرهایی هم وجود دارد. به سرمایه‌گذاران پروژه‌ی سیانوژن گفته شده است که این شرکت توانسته است برای تولید گوشی‌هایی مبتنی بر سیستم عامل سیانوژن، با میکرومکس قرارداد ببندد. البته همچنان زود است که بشود در مورد آینده‌ی تلاش‌های سیانوژن قضاوت کرد، اما به هر حال این کمپانی وارد رادار گوگل شده است و این مساله‌ی کمی نیست.

 

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه