1258بازدید 0دیدگاه‌ها

مایکروسافت از شما می‌خواهد در پیشبینی آینده کمکش کنید

نویسنده:‏درمهر ۸, ۱۳۹۳
 

مدتی است که در جریان قرار گرفته‌ایم مایکروسافت پروژه‌ای تحقیقاتی برای پیشبینی آینده راه انداخته است. آن هم پیشبینی بر اساس اطلاعات موجود، نه از آن نوع پیشبینی‌هایی که نوستراداموس انجام می‌داد. در طول چند ماه گذشته، محققان این پروژه تلاش کرده‌اند بر اساس اطلاعاتِ جمع‌آوری شده، نتیجه‌ی رقابت‌های سیاسی و مسابقات ورزشی را پیشبینی کنند. اما به تازگی ردموندی‌ها می‌خواهند به کمک منابع انسانی نتایج پیشبینی‌های خود را دقیق‌تر کنند. به همین خاطر محققان مایکروسافت وبسایتی را راه‌اندازی کرده‌اند و نام آن را «آزمایشگاه پیشبینی» گذاشته‌اند. می‌توانید در این سایت ثبت نام کنید و پیشبینی خودتان را در مورد مسائل مختلف به اطلاع ردموندی‌ها برسانید. پیشبینی‌های این سایت طوری طراحی شده است که بر خلاف نظرسنجی‌های معمولی، کاربران می‌توانند برای هر کدام از نظرسنجی‌ها چند بار رای بدهند. به نظر کارشناسان جمع‌آوری پیش‌بینی‌هایی که کاربران عادی انجام می‌دهند، می‌تواند به دقیق‌تر شدن پیشبینی‌های این پروژه کمک کند.

دیوید راتشیلد یکی از محققان این پروژه است که در جریان همه‌پرسی اخیر برای تعیین تکلیف استقلال اسکاتلند، این وبسایت را آزمایش کرد. صبح روزی که قرار بود نتایج نهایی اعلام شود، راتشیلد اعلام کرد 84 درصد احتمال دارد اکثریت اسکاتلندی‌ها با استقلال این منطقه از انگلستان مخالفت کرده باشند.

او گفت:

نتایج ما نه تنها با نتایج موسسات نظرسنجی بزرگ هم‌خوانی داشت، بلکه ما به پیشبینی‌هایی فراتر از پیشبینی‌های آنها دست یافتیم. آن هم به کمک نظرهای کسانی که چندین و چند بار در نظرسنجی ما شرکت کردند.

از آنجا که مایکروسافت قصد دارد با جمع‌آوری بیشترین اطلاعات ممکن، نتایج پیش‌بینی‌های خود را دقیق‌تر کند، از کاربران برخی اطلاعات شخصی مانند سن و نشانی را هم درخواست می‌کند. پس پیش از آن‌که وارد وبسایت «آزمایشگاه پیشبینی» بشوید و به پیشبینی‌های مایکروسافت کمک کنید، ببینید آیا حاضرید اطلاعات شخصی خودتان را در اختیار ردموندی‌ها بگذارید یا نه. اما شاید شرکت در نوعی مسابقه‌ی پیشبینیِ نتایج رویدادهای آینده خالی از لطف نباشد.

منبع: ENGADGET

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه