1102بازدید 0دیدگاه‌ها

چگونه از اینستاگرام برای معرفی کار عکاسی‌مان استفاده کنیم؟

نویسنده:‏درسپتامبر 26, 2014
 

خوشتان بیاید یا نه، اپ‌های اشتراک‌گذاری عکس‌های موبایل مثل ایستاگرام به این زودی‌ها از رونق نمی‌افتند. اگر خیال ندارید از آن‌ها برای پیشرفت کار عکاسی‌تان استفاده کنید، منبعی مهم را از دست داده‌اید. همین حالا باید ذهنیت “هر کسی عکاس است” را کنار بگذارید و از این ابزار قدرتمند برای توسعه‌ی کار و حرفه‌ی عکاسی‌تان استفاده کنید.

در حالی که اینستاگرام در دسترس هر کسی که اسمارت‌فون داشته باشد قرار دارد، به نظر می‌رسد اولین بار با در نظر گرفتن کار عکاسان حرفه‌ای طراحی شده است. هر چه باشد اینستاگرام یک شبکه‌ی اجتماعی صد در صد بصری است و با آنکه فقط برای استفاده با موبایل طراحی شده، اما به شما امکان آن را می‌دهد که عکس‌هاتان را در دیگر شبکه‌های اجتماعی مثل تامبلر، فلیکر، توییتر و فیسبوک به اشتراک بگذارید. این یعنی با یک پست می‌توانید به تعداد زیادی مخاطب خارج از محدوده‌ی دنبال‌کنندگان معمول‌تان دسترسی پیدا کنید.

به نظر می‌رسد تمام کسانی که اسمارت‌فون دارند در اینستاگرام هستند. پس می‌توانید از آن به نفع خودتان استفاده کنید و توجه کسانی را که دوست یا آشنای شما نیستند، به خود جلب کنید. از آنجا که شما عکاس حرفه‌ای هستید و زیبایی‌های بصری را بهتر درک می‌کنید، می‌توانید عکس‌های زیباتری بگیرید.

مطمان باشید کاربران توجه نشان می‌دهند. فقط عکس‌ها را تگ کنید تا مخاطبان بیشتری آنها را پیدا کنند. اپ‌های ویرایش عکس مثل Afterlight یا VSCO cam را هم می‌توانید دانلود کنید. هر دوی این اپ‌ها برای کار با نور، رنگ، کنتراست و برش عکس‌ها بسیار خوب هستند.

1-O9MJ84c5hg6rVxbcehsccA 1-ne72DHYnXv-RDCB-_qECHw

 

هنوز متقاعد نشده‌اید؟ بسیاری از عکاسان بخش اینستاگرام را به کارنامه‌ی حرفه‌ای خود در سایت‌شان اضافه کرده‌اند. مجله‌های پُرتیراژی مثل نیویورک تایمز و تایم عکس‌هایی را که با آیفون یا اینستاگرام گرفته شده‌اند، چاپ می‌کنند و در حال استخدام عکاسان حرفه‌ای برای فیدهای اینستاگرام‌شان هستند. به علاوه، کیفیت عکس‌ها نسبتا خوب است و بهتر هم خواهد شد.

فراموش نکنید با وجود پیشرفت‌های روزافزون تکنولوژی و راه‌های جدید اشتراک‌گذاری عکس‌ها، به روز ماندن مهم‌ترین مسئله است.

منبع: مدیوم

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه